Promocje i okazje - co i jak.

Jeśli nie zależy nam bardzo na konkretnej sztuce (czyli nie bierzemy urlopu by koniecznie nabyć bilet jak tylko ruszy poranna sprzedaż, z obłędem w oku odświeżając stronę), spóźniliśmy się z kupnem biletów, lub po prostu nie stać nas na normalny zakup - oto kilka przydatnych trików.
  • Jeśli mamy wolny dzień w Londynie watro spróbować tzw "Day Tickets". Większość teatrów (np National Theatre na wybrane sztuki) codziennie rano, wypuszcza pulę biletów. Bilety kosztują od 10 do 25 funtów i są na różne pojedyncze miejsca na parterze lub balkonach. Takie bilety można nabyć TYLKO OSOBIŚCIE w kasie teatru w dzień przedstawienia (1 lub czasem 2 bilety na osobę). Na bardzo oblegane sztuki, warto ustawić się w kolejce nawet kilka godzin wcześniej, na te mniej popularne wystarczy przyjść tuż przed otwarciem kas. Warto też mieć przy sobie zarówno gotówkę jak i kartę płatniczą.
  • Bilety stojące - też do nabycia w dzień przedstawienia, za kilka funtów - niektórzy mówią, że to opcja dla desperatów. Sprzedawane wtedy, gdy nie ma już miejsc siedzących :)
  • Strony z promocjami. Przede wszystkim:  WhatsOnStage, ale także Timeout London, Discount Theatre i LoveTheatre (o którym więcej pisałyśmy tutaj). Warto zapisać się do newsletterów, by być na bieżąco z aktualnymi okazjami. Trzeba jednak uważać - czasem promocyjne bilety są kilka funtów droższe niż te same kupione bezpośrednio na stronie teatru. Często jednak można trafić na prawdziwe okazje - najlepsze miejsca w bardzo korzystnej cenie. Często też można znaleźć bilety na spektakle przy których na stronie teatru widnieje znaczek SOLD OUT - wyprzedane.
  • Zwroty - w dzień przedstawienia można zapytać się w kasie o zwroty - zawsze jakieś się znajdą. Sprzedawane są one najczęściej za pełną cenę, bez obniżek, ale w ten sposób można załapać się na oblegane i dawno wyprzedane przedstawienie.