Wybór miejsc


Wybór odpowiedniego miejsca w teatrze to bardzo ważna sprawaBudżety nie pozwalają nam na kupowanie biletów na najdroższe miejsca. Jeżeli mamy do wyboru: obejrzeć trzy spektakle na tzw premium seats (najdroższe i najlepsze miejsca) albo dziewięć z balkonów - wybierzemy to drugie. Zdarzają się oczywiście nieliczne wyjątki, sztuki na które MUSIMY mieć jak najlepsze bilety. Zazwyczaj jednak przedstawienia oglądamy z dalszych, wyższych i tańszych miejsc.
.
Nie zawsze złe miejsca (z tzw restricted view) są takie złe! Wystarczy się troszkę przesunąć albo wychylić i mamy świetny widok na całą scenę. Zawsze warto także zajrzeć na SeatPlan - i tam poczytać, co o poszczególnych miejscówkach mają do powiedzenia inni widzowie.

Kolejną stroną którą warto przejrzeć przed wyborem miejsca jest TheatreMonkey. Są tam nie tylko szczegółowe opinie o niektórych miejscach, ale zaznaczono także miejsca których lepiej unikać, których jakość jest nieadekwatna do ceny, oraz takie których opis mówi nieprawdę. Strona jest często aktualizowana, gdyż wraz ze zmianą repertuaru czasami zmienia się też audytorium.