sobota, 1 czerwca 2013

David Tennant jako Ryszard II - RSC rzuca nową pulę biletów!

David Tennant po dwóch latach od wielkiego sukcesu Much Ado About Nothing wraca na scenę. Znowu w sztuce Szekspira, lecz tym razem dla Royal Shakespeare Company, jako Ryszard II. Sztuka będzie wystawiana w październiku i listopadzie tego roku w Stratford-upon-Avon i w grudniu i styczniu (już 2014) w Londynie.
Bilety w sprzedaży (na przedstawienia w SuA) ukazały się w lutym (najpierw dla członków RSC, później dla publiczności) i niemal od razu zostały wyprzedane. Na przedstawienia w Londynie nadal są dostępne, na wybrane dni nawet całkiem sporo - cena kształtuje się od 55 funtów za miejsce na parterze przez 45-25 za różne miejsca na poszczególnych balkonach, aż po 10 funtów za miejsce z tyłu na galerii. Teatr Barbican obiecuje codziennie rano w czasie grania sztuki wypuszczać pulę biletów po 10 funtów (daily tickets).
Bilety na przedstawienia w Londynie można kupić tu.

Dziś jednak okazało się, że RSC chowało specjalnego asa w rękawie i wypuściło kolejną, świetną pulę biletów na przedstawienie w Stratford. Nie wiadomo, czy zaczęły spływać do nich zwroty, czy specjalnie czekali na dogodny moment, jeśli jednak marzysz by zobaczyć Davida Tennanta na scenie i to siedząc w pierwszym rzędzie, oto jest niepowtarzalna okazja! Ale należy się śpieszyć, podejrzewam że bilety znikną bardzo szybko. Ceny to 55-65 funtów (miejsca są dostępne tylko na parterze).

Wiemy już, że przedstawienie będzie nagrywane i wyświetlane w Wielkiej Brytanii w szkołach, oraz na świecie w kinach, ale dokładne szczegóły (kina w których będzie można to zobaczyć i daty) są jeszcze nie znane.