piątek, 11 kwietnia 2014

Let the Right One In - Apollo Theatre znów otwarty!

W trzy miesiące po zawaleniu się części sufitu, teatr Apollo ponownie jest otwarty dla widzów.
Przedstawienie "The Curious Incident of the Dog in the Night-Time" znalazło nowy dom w Gielgud Theatre, a na scenie Apollo, od 24 marca, można oglądać produkcję "Let the Right One In". Jest to adaptacja książki "Låt den rätte komma in" szwedzkiego pisarza Johna Ajvidego Lindqvista, wdanej w Polsce pt. "Wpuść mnie". Na podstawie książki, powstały już dwa filmy: szwedzki i amerykański, a teraz także sztuka. 

 
Bohaterami "Let the Right One In" są Oskar i Eli. On to samotny chłopiec, z rozbitego domu, dręczony przez kolegów ze szkoły. Ona jest tajemniczą dziewczynką, która zamieszkuje w sąsiedniej posesji, nie uczęszcza do szkoły, a na zewnątrz wychodzi dopiero po zapadnięciu zmroku. Kiedy okolicą, w której mieszkają, wstrząśnie seria brutalnych morderstw, tę dwójkę połączy niezwykła i trudna przyjaźń. 


Chociaż sztuka opowiada o dzieciach, nie jest dla dzieci, przynajmniej nie tych najmłodszych. Przedstawienie mogą oglądać widzowie od 13 roku życia, najlepiej w towarzystwie dorosłych opiekunów.  
Reżyserem spektaklu jest John Tiffany. W rolach głównych występują Rebecca Benson jako Eli i Martin Quinn jako Oskar. 

Sztuka zbiera doskonałe recenzje. W Apollo będzie ją można oglądać do 27 września 2014. Bilety w cenie od £19 do £49.50.

Do czwartku (17 kwietnia) TimeOut ma promocję: bilety na spektakle wystawiane do 8 maja można nabyć nawet z 62% zniżką. Wszystkie szczegóły oraz link do zakupu vouchera tutaj