wtorek, 27 sierpnia 2013

Garść wieści

Wakacje nas rozleniwiły i nieco zaniedbałyśmy bloga, ale wracamy.


RSC ogłosiło obsadę Ryszarda II.
Poza Davidem Tennatem na scenie wystąpią m.in. Nigel Lindsay, Michael Pennington, Emma Hamilton, Jane Lapotaire. Pełna lista na stronie RSC. 
A dziś rozpoczęły się oficjalnie próby.

Ben Whishaw znów na West Endzie 
Ledwie co przestał grać w "Peter i Alice" a już w październiku będzie występował w  wystawianej w Harold Pinter Theatre sztuce "Mojo". Ta komedia opowiadająca o latach 50tych, rock’n’rollu i półświatku Soho.
Poza Whishawem na scenie pojawią się: Brendan Coyle, Rupert Grint i Daniel Mays. Na stronie www.atgtickets.com, można już kupować bilety na spektakle przedpremierowe od 26 października do16 listopada. Sprzedaż biletów na przyszłe spektakle rozpocznie się we wrześniu.

Hailey Atwell w Trafalgar Studios 
Pozytywne recenzje zbiera "The Pride" z udziałem aktorki. Sztuka dzieje się na dwóch planach czasowych współcześnie oraz w 1958 roku i opowiada o  trwającym ponad pół wieku trójkącie miłosnym. Wystawiana będzie do 9 listopada, bilety w cenie od 24,50 do 65,00 funtów także na atg.A Max Irons w  Southwark Playhouse
Od 13 września (previews od 11) do 5 października będzie można zobaczyć Maxa i Rachel Tucker w politycznym dramacie "Farragut North". Sztuka, która była podstawą filmu "Idy marcowe" w reżyserii Georga Clooneya, opowiada o młodym mężczyźnie, który chce zaistnieć w świecie wielkiej polityki. 


 Bilety w cenie od 10 do 16 funtów do kupienia na stronie teatru.

Arthur Darvill napisał musical
W Shakespeare's Globe od 14 września do 12 października wystawiany będzie "The Lightning Child" , do któego piosenki tworzył Darvill. Inspiracją do sztuki były "Bachantki" Eurypidesa.

"The Audience" w kinach
A trochę bliżej, w wybranych kinach Polsce będzie można obejrzeć  "The Audience", w której to sztuce Hellen Mirren wciela się w rolę królowej Elżbiety II. 12 września w multikinach a w kinie Kosmos w Katowicach  6 września.


Spektakl wyświetlany będzie w ramach cyklu National Theatre live. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie przedsięwzięcie szczególnie, że już zapowiedziano iż NT udostępni w ten sposób także m.in.Macbetha, Othella czy Coriolana.