wtorek, 3 września 2013

Szekspirowska jesień


No dobrze, w Londynie to akurat nie problem, trafić w teatrze na inscenizację, którejś ze sztuk barda ze Stratford. W tym roku niecierpliwie czekamy na „Ryszarda II” i „Koriolana”, o których wspominałyśmy już wcześniej, ale nie możemy zapomnieć o dwóch innych, które mają wszelkie podstawy by odnieść sukces.W Noel Coward Theatre będzie można zobaczyć „Henryka V” w reżyserii Michaela Grandage z Judem Law w roli tytułowej. Panowie współpracowali już w 2009 roku przy okazji wystawiania Hamleta. Sztuka, którą później pokazywano także na Broadwayu, zbierała mieszane recenzje, ale występujący w głównej roli Law był nominowany do nagród Tony i Laurenca Oliviera oraz otrzymał The John and Wendy Trewin Award for Best Shakespearean Performance.
Jak mu pójdzie tym razem można będzie przekonać się od 23 listopada do 15 lutego przyszłego roku. Bilety już w sprzedaży, ceny od 10 do 85 funtów.


Już 19 września w Old Vic Theatre odbędzie się premiera „Wiele hałasu o nic”, w którym wystąpią Vanessa Redgrave i James Earl Jones jako Beatrice i Benedykt. Oprócz nich na scenie pojawią się Tim Barlow, Penelope Beaumont czy Danny Lee Wynter, pełna obsada na stronie teatru. Tam też można kupić bilety w cenach od 11 do 75 funtów. Spektakle przedpremierowe od 7 września a sztuka wystawiana będzie do 30 listopada.