środa, 27 listopada 2013

One Man, Two Guvnors

To uwspółcześniona wersja "Sługi dwóch panów" Carlo Goldoniego, której autorem jest Richard Bean. Sztuka miała premierę w 2011 roku w National Theatre, obecnie wystawiana jest w Theatre Royal Haymarket.
Zdobyła Critics’ Circle Award, Evening Standard Award dla najlepszej nowej sztuki. 
Pierwotnie w role głównego bohatera wcielał się James Corden, teraz Francisa Henshalla gra Owain Arthur. Poza nim na scenie występują: Sam Alexander, Mensah Bediako, David Benson, Ian Burfield, Peter Caulfield, Sophie Cosson, Amy Cudden, Derek Elroy, Angela Griffin, Stephen Leask, Nadim Naaman, Hugh Sachs, Gemma Salter, Kellie Shirley, Dominic Thorburn, Patrick Warner. Reżyseruje nadal Nicholas Hytner.
W ciągu dwóch lat wystawiania sztuka odbyła trzy trasy (dwie po Wielkiej Brytanii, jedną międzynarodowa) była wystawiana w Adelphi Theatre oraz na Broadwayu.


Sama nie wiem co sadze. Bawiłam się chwilami znakomicie, ale właśnie chwilami. Po spektaklu, który na plakatach chwali się pięcioma gwiazdkami przyznanymi przez Daily Mail, Daily Telegraph, Evening Standard, Financial Times, Guardian, Independent, Metro, The Sun czy The Times oczekiwałam nieco więcej. Przedstawienie chwilami jest interaktywne i bardzo chciałabym kiedyś zobaczyć je jeszcze raz. Sprawdzić ile rzeczy, które odbierałam jako improwizację naprawdę nimi było.
Ale najlepiej przekonajcie się sami. Do marca w teatrze Haymarket. W maju sztuka wyrusza w kolejną trasę po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Szczegóły na stronie produkcji.