wtorek, 19 listopada 2013

Wybór miejsc - Gielgud TheatreGielgud Theatre mieści się na Shaftesbury Avenue. Teatr jest dość duży, widzowie mogą wybrać miejsca na parterze, pierwszym balkonie i drugim balkonie, podzielonym na dwie części - niższą i wyższą. Po kilka miejsc jest dostępnych także w bocznych lożach na obydwu poziomach.

Grand Circle B6. - miejsce z którego oglądałam Private Lives. Zalicza się ono do "zielonej" kategorii cenowej (niemal najtańsze bilety - ok 20-27 funtów w zależności od przedstawienia i dnia) ze względu na częściowo ograniczony widok. Według mnie miejsce jest bardziej niż dobre. Wystarczyło lekko się pochylić by móc widzieć całą scenę (a akcja przecież dzieje się w różnych jej miejscach). Duża różnica poziomów pomiędzy rzędami, nawet wysoka osoba w rzędzie przed nami nie zasłoni widoku, jednak niezbyt wiele miejsca na nogi, wyższym widzom może być niewygodnie pod koniec spektaklu.
Poniżej - widok z miejsca na scenę, bez wychylania się.Według mnie jakość miejsca adekwatna do ceny, warto jeśli zależy nam na sztuce a nie doskonałym widoku na poszczególnych aktorów.