poniedziałek, 10 marca 2014

OLIVIER AWARD 2014 - lista nominacji!

A ponieważ udało się nam zobaczyć trochę sztuk w mijającym sezonie, pogrubioną czcionką są nasze pobożne życzenia odnośnie wygranych. Czasem na nic nie wskazałyśmy - oznacza to, że po prostu nie mamy zdania.

NAJLEPSZY AKTOR:
  • Henry Goodman – The Resistible Rise of Arturo Ui at the Duchess theatre
  • Tom Hiddleston – Coriolanus at the Donmar Warehouse
  • Rory Kinnear – Othello at the National Theatre, Olivier
  • Jude Law – Henry V at the Noël Coward theatre

NAJLEPSZA AKTORKA
  • Hayley Atwell – The Pride at the Trafalgar Studios (typ Ani2)
  • Anna Chancellor – Private Lives at the Gielgud theatre (typ Ani1)
  • Judi Dench – Peter and Alice at the Noël Coward (ta wygrana po prostu bardzo nas ucieszy)
  • Lesley Manville – Ghosts at the Almeida theatre & Trafalgar Studios

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
  • Ron Cook – Henry V at the Noël Coward theatre
  • Mark Gatiss – Coriolanus at the Donmar Warehouse
  • Jack Lowden – Ghosts at the Almeida theatre & Trafalgar Studios
  • Ardal O'Hanlon – The Weir at the Donmar Warehouse & the Wyndham's theatre

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
  • Sharon D Clarke – The Amen Corner at the National Theatre, Olivier
  • Sarah Greene – The Cripple Of Inishmaan at the Noël Coward theatre
  • Katherine Kingsley – A Midsummer Night's Dream at the Noël Coward theatre
  • Cecilia Noble – The Amen Corner at the National Theatre, Olivier

NAJLEPSZA NOWA SZTUKA
  • 1984 at the Almeida theatre
  • Chimerica at the Almeida theatre & Harold Pinter theatre
  • The Night Alive at the Donmar Warehouse
  • Peter and Alice at the Noël Coward theatre

NAJLEPSZA NOWA KOMEDIA
  • The Duck House at the Vaudeville theatre
  • The Full Monty at the Noël Coward theatre
  • Jeeves & Wooster In Perfect Nonsense at the Duke of York's theatre
  • The Same Deep Water As Me at the Donmar Warehouse

NAJLEPSZY REŻYSER
  • Richard Eyre – Ghosts at the Almeida theatre & Trafalgar Studios
  • Maria Friedman – Merrily We Roll Along at the Harold Pinter theatre
  • Susan Stroman – The Scottsboro Boys at the Young Vic
  • Lyndsey Turner – Chimerica at the Almeida theatre & Harold Pinter theatre

NAJLEPSZY NOWY MUSICAL
  • The Book of Mormon at the Prince of Wales theatre
  • Charlie and the Chocolate Factory at the Theatre Royal Drury Lane
  • Once at the Phoenix theatre
  • The Scottsboro Boys at the Young Vic

NAJLEPSZE WZNOWIENIE SZTUKI
  • The Amen Corner – National Theatre, Olivier
  • Ghosts – Almeida theatre & Trafalgar Studios
  • Othello – National theatre, Olivier
  • Private Lives – Gielgud theatre

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA
  • Bob Crowley – Once at the Phoenix theatre
  • Es Devlin – Chimerica at the Almeida theatre & Harold Pinter theatre
  • Tim Goodchild – Strangers on A Train at the Gielgud theatre
  • Mark Thompson – Charlie and the Chocolate Factory at the Theatre Royal Drury Lane

Pozostałą pełną listę nominacji znajdziecie na oficjalnej stronie nagród
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Royal Opera House 13 kwietnia wieczorem. Transmisję z gali będzie można zobaczyć w ITV z niewielkim poślizgiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz