środa, 25 czerwca 2014

Billie Piper w Great Britain!

Nareszcie dziś została ogłoszona produkcja, o której plotkowałyśmy już od jakiegoś czasu. Tego lata w Lyttelton Theatre, będącym częścią The National Theatre zostanie wystawiona sztuka Richarda Beana o bardzo prostym tytule "Great Britain".

W głównej roli, Paige Britain, ambitnej redaktorki wiadomości w tabloidzie "The Free Press" wystąpi Billie Piper. Na scenie towarzyszyć jej będzie m.in. Robert Glenister, znany brytyjski aktor serialowy (i brat Philipa Glenistera). Paige jest młoda i bezwzględna. W swoim dążeniu do przyciągnięcia jak największej liczby czytelników posunie się nawet do działań poza granicami prawa.Sztuka będzie wystawiana od 30 czerwca do 23 sierpnia tego roku. Bilety na przedstawienia przedpremierowe (do 12 lipca) można już kupować na stronie teatru. Publiczna sprzedaż na dalsze daty ruszy jutro, 26 czerwca o 10:30 naszego czasu. Bilety kosztują £15, £28, £34, £39, £50.

Dlaczego wszystko ogłoszono tak późno? Otóż jak doniosło nam nasze niezawodne teatralne źródło, próby do spektaklu, scenografia i wszystkie szczegóły zostały już ukończone, twórcy czekali tylko na dwie rzeczy. Ponieważ sztuka jest oparta na faktach (mimo iż główni bohaterowie noszą inne imiona), producenci poprosili o opinię prawników, czy mogą coś takiego bezpiecznie wystawić, bez narażania się na procesy o zniesławienie. Po drugie czekano na werdykt w sprawie słynnej brytyjskiej afery podsłuchowej związanej z "News of the World" - do sztuki zostały napisane dwa zakończenia w zależności od owego werdyktu. Wczoraj sąd uznał Rebekah Brooks (prawdopodobny pierwowzór postaci Paige) za niewinną stawianych jej zarzutów
Sztuka w poniedziałek rusza na podbój londyńskiej sceny... i prawdopodobnie wywoła niezłe zamieszanie.