czwartek, 26 czerwca 2014

Lindsay Lohan na West Endzie

Pisałyśmy kiedyś o kilku amerykańskich aktorkach występujących na West Endzie, oto kolejna. Jesienią na londyńskiej scenie zadebiutuje Lindsay Lohan. Aktorka, ostatnio kojarzona bardziej z kolejnych skandali niż dobrych ról, wystąpi w sztuce "Speed-The-Plow" autorstwa Davida Mameta.
Jej bohaterami są Bobby Gould i Charlie Fox. To para producentów filmowych, którzy mają w rękach pewny hit. Niestety Karen (Lohan), sekretarka pracująca na zastępstwo, przekonuje Bobbiego do rezygnacji z produkcji "pewniaka" na rzecz filmu opisywanego jako box-office poison. Charlie zmuszony jest podjąć desperackie kroki...

źródło
Sztuka miała premierę w 1988 roku na Broadwayu, wtedy w rolę Karen wcieliła się Madonna. W 1989 roku w National Theatre odbyła się premiera brytyjska. A w 2008 roku wznowienie wystawiono w Old Vic a w rolach głównych wystąpili: Jeff Goldblum (Bobby), Kevin Spacey (Charlie) i Laura Michelle Kelly (Karen).
   
Spektakl wyreżyseruje Lindsay Posner. Wystawiany będzie Playhouse Theatre od 02 października (od 29 września spektakle przedpremierowe) do 29 listopada. Bilety w cenie 15 - 125 funtów można kupować np. na stronie atg.

(Nam raczej nie uda się zobaczyć sztuki, ale przyznaję, że z zainteresowaniem czekam na recenzje - Ania2).

2 komentarze:

 1. Czytałam niedawno (po tym, jak obsadzili Ronana Keatinga jako kolejnego Guya w "Once") wynurzenia londyńskiego producenta teatralnego, który stwierdził, że ściąganie celebrytów na West End psuje teatr - i w sumie się z nim zgadzam.
  Komentarze odnośnie obsadzenia LL są tak kąśliwe, że z radością wybiorę się w tym czasie na coś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym się z radością wybrała na LL i potem sama kąśliwie komentowała. No chyba, że Lindsay wszystkich zaskoczy i faktycznie Zagra.
   Niestety zmieniacza czasu nadal brak, priorytety mamy trochę inne i będziemy musiały zadowolić się recenzjami.
   Ania2

   Usuń