czwartek, 12 czerwca 2014

Jesień i zima w Donmar Warehouse

Niedawno ogłoszono plany teatru Donmar Warehouse na sezon zimowy 2014/2015. Będziemy mogli zobaczyć trzy sztuki:
  • "My Night With Reg"
  • "Henry IV"
  • "City Of Angels"
wszystkie zdjęcia ze strony teatru


"My Night With Reg" - to komedia, która 20 lat temu zdobyła nagrody Oliviera i Evening Standard. Jej akcja rozgrywa się w środowisku londyńskich homoseksualistów. Opisywana jest jako "rozkosznie zabawna i gorzka sztuka opowiadająca o kruchości przyjaźni, szczęścia i samego życia".
Reżyseruje Robert Hastiem występują Matt Bardock, Jonathan Broadbent, Richard Cant, Julian Ovenden, Lewis Reeves i Geoffrey Streatfeild.
Sztuka wystawiana będzie od 6 sierpnia do 27 września (spektakle przedpremierowe od 31 lipca). Bilety w cenach od £7.50 (miejsca stojące) do £35.
Uwaga: na stronie spektaklu wisi ostrzeżenie, iż sztuka zawiera nagość.


Kolejna produkcja to szekspirowski "Henryk IV", w reżyserii Phyllidy Lloyd. Podobnie jak w adaptacji "Juliusza Cezara" z 2012 roku, obsada będzie wyłącznie kobieca. Wystąpią m.in.: Harriet Walter (król Henryk), Jade Anouka (Hotspur), Clare Dunne (Hal) i Ashley McGuire (Falstaff). Spektakle przedpremierowe od 03 października, sztuka wystawiana będzie do 29 listopada. Bilety bez zmian: £7.50 (miejsca stojące) - £35.


Sezon zamknie wznowienie musicalu "City Of Angels" w reżyserii dyrektor artystycznej teatru, Josie Rourke (pamiętacie "Koriolana"?).
Sztuka opowiada o przygodach nowojorskiego pisarza, który otrzymał ofertę z Hollywood na zekranizowanie napisanej przez niego książki.
Autorami musicalu są Cy Coleman, David Zippel i Larry Gelbart. W przeszłości sztuka zdobyła Oliviera. Na scenie zaśpiewają m.in.: znana z filmowych "Nędzników" Samantha Barks czy niedawny przeciwnik Caiusa Martiusa Coriolanusa - Hadley Fraser.
Spektakle przedpremierowe rozpoczną się 5 grudnia, premiera 16 grudnia a sztuka wystawiana będzie do 7 lutego 2015.
Niestety, bilety są droższe od £8.50 za miejsca stojące do £42.50.

Publiczna sprzedaż biletów na wszystkie spektakle rusza za niespełna tydzień, w środę 18 czerwca na stronie teatru.
Pamiętajcie, że do Donmar można także kupić bilety po £10 w ramach Barclays Front Row.