niedziela, 2 listopada 2014

The Audience i nowa Królowa

Już w przyszłym roku na West End powróci wielki hit - "The Audience", w zmienionej obsadzie. Helen Mirren, zdobywszy za rolę w tej sztuce zarówno nagrodę Oliviera jak i bardzo prestiżową Evening Standard Theatre Award, będzie wiosną podbijać Broadaway.Tym razem w rolę królowej Elżbiety II wcieli się Kristin Scott Thomas, którą do 20 grudnia można podziwiać w roli Elektry, w Old Vic Theatre. Na razie nie ma informacji o dalszej obsadzie.

Sztuka autorstwa Petera Morgana opowiada o cotygodniowych spotkaniach brytyjskiej królowej z premierami urzędującymi na przestrzeni lat. Jesienią 2013 roku można ją było oglądać także w polskich kinach. Przyszłoroczna wersja będzie zawierała nowe sceny z udziałem byłego premiera Tony'ego Blaira, którego nie było w oryginalnej historii, a także zwycięzcę nadchodzących wyborów parlamentarnych. 

"The Audience" będzie wystawiane w Apollo Theatre od 21 kwietnia do 25 lipca (premiera prasowa 5 maja), Bilety na spektakle, w cenie £26,50-£108.00 można kupować na stronie teatru.