poniedziałek, 3 listopada 2014

Nowy sezon Donmar Warehouse

Dziś rano Josie Rourke, dyrektor artystyczna Donmaru, ogłosiła premiery na wiosnę 2015.

1. "Closer" - sztuka Patricka Marbera, która w 1997 roku zdobyła Oliviera, Evening Standard Theatre Award i New York Drama's Critics' Circle Awards. Wyreżyseruje ją David Leveaux.
"Dan ratuje Alice, Anna fotografuje Dana. Larry spotyka Annę online, Alice ratuje Larry'ego. Londyn pod koniec XXI wieku, gdzie przeznaczenie zmienia się w mgnieniu oka, kochankowie stają się obcymi a obcy zostają kochankami..."
wszystkie zdjęcia ze strony teatru

W rolach głównych wystąpią: Olivier Chris (Dan), Nancy Carroll (Anna), Rufus Sewell (Larry) oraz Rachel Redford (Alice).
Sztuka wystawiana będzie od 12 lutego do 4 kwietnia. Bilety w cenie £15 - £35 będzie można kupować prawdopodobnie od 12 listopada (nadal czekamy na potwierdzenie dat). Do tego oczywiście pula dziennych miejsc stojących za £7,50 i tradycyjnie £10 Barclays Front Row (sprzedawane w poniedziałki, na spektakle w przeciągu najbliższych dwóch tygodni).

2. "The Vote" - sztuka Jamesa Grahama, w reżyserii Josie Rourke, wyprodukowana we współpracy z Channel4. 
"Fikcyjny londyński lokal wyborczy. 7 maja 2015 roku, godziny od 20.30 do 22.00."  Sztuka rozgrywa się w przeciągu ostatnich 90 minut głosowania, w czasie realnym (czyli 90 minut w sztuce, to 90 minut spektaklu). Jednak to przedstawienie jest inne niż wszystkie. 7 maja, w dniu wyborów w Wielkiej Brytanii, "The Vote" będzie transmitowany na żywo w telewizji Channel4, dokładnie w czasie w jakim dzieje się jego akcja.


Od 24 kwietnia do 7 maja sztuka będzie wystawiana w Donmarze. Nie będzie normalnej sprzedaży biletów, tylko specjalna loteria, a szczegóły, termin i ceny zostaną ogłoszone wkrótce.

3. "Temple" -  nowa sztuka autorstwa Steve Watersa, w reżyserii Howarda Daviesa.
"15 października 2011 roku, grupa Occupy London (pokojowi aktywiści protestujący przeciwko nierówności ekonomicznej) rozbija obóz przed katedrą Świętego Pawła.  21 października budynek, który był otwarty dla wiernych i potrzebujących w czasie powodzi, nalotów i ataków terrorystycznych zamyka swoje drzwi. 28 października władze miejskie inicjują proces usuwania protestujących sprzed katedry."


Sztuka jest fikcyjną rekonstrukcją tamtych wydarzeń i opowiada o bardzo brytyjskim kryzysie: kryzysie świadomości, kryzysie autorytetów i kryzysie wiary. W roli głównej wystąpi Simon Russell Beale, dalsza obsada zostanie ogłoszona wkrótce.
Spektakle będą wystawiane od 21 maja do 25 lipca. Bilety podobnie jak w przypadku "Closer".

Jak tylko zostaną ogłoszone daty sprzedaży biletów, natychmiast o tym poinformujemy. A my osobiście najbardziej czekamy na "Closer" (o sztuce plotkowałyśmy już w wakacje), choć "Temple" też nas kusi...

Uaktualnienie: I już wiemy - publiczna sprzedaż biletów ruszy 26 listopada.