piątek, 23 stycznia 2015

Amerykanie w Londynie i inne obsadowe nowinki

Jakiś czas temu pisałyśmy o Amerykankach, które można było zobaczyć na West Endzie. Panowie widać pozazdrościli paniom londyńskiej przygody, bo dziś ogłoszono dwie gwiazdy zza oceanu, które będziemy mogli zobaczyć w stolicy Wielkiej Brytanii w tym roku.

1. "The Elephant Man" - plotkowano o transferze z Broadwayu już od jakiegoś czasu, nareszcie wszystko zostało potwierdzone. Spektakl, wystawiany w Nowym Jorku do 19 lutego, od maja przenosi się na West End, wraz z całą obsadą. W tytułowej roli zobaczymy Bradleya Coopera, a towarzyszyć mu będą m.in.: Patricia Clarkson, Alessandro Nivola, Anthony Heald, Scott Lowell, Kathryn Meisle oraz Henry Stram.


Bazująca na faktach sztuka Bernarda Pomerance opowiada o losach Johna Merricka, XIX wiecznego Brytyjczyka, który dołączył do cyrku osobliwości i stał się jego gwiazdą. 
Sztuka będzie wystawiana w teatrze Royal Haymarket od 18 maja do 8 sierpnia. Bilety w cenie £108 - £25 można już kupować na stronie teatru.

2. John Goodman dołączy do Damiana Lewisa w, opisywanym już na naszym blogu, "American Buffallo". Popularny amerykański aktor powiedział, że jest zachwycony swoim powrotem na scenę i debiutem na West Endzie w tak fantastycznym projekcie. 


W obsadzie spektaklu znajdzie się także młody brytyjczyk Tom Sturridge. Sztuka będzie wystawiana w Wyndham's Theatre od 16 kwietnia do 27 czerwca. Bilety w cenach od £94,75 do £22,25 można nadal kupować tutaj.

3. Wracamy na Wyspy - tym razem potwierdzono pełną obsadę wyczekiwanego, będącego hitem festiwalu Chichester (i jednego z naszych największych tegorocznych marzeń), musicalu "Gypsy" ze wspaniałą Imeldą Staunton. Lara Pulver powtórzy swoją rolę Gypsy Rose Louise, niestety inne obowiązki przeszkodziły Kevinowi Whately w tym samym. Zamiast niego w roli Herbiego, ukochanego Rose, zobaczymy 5-tego Doktora, Petera Davisona! Dla Lary jest to debiut na West Endzie, Petera można było już oglądać w "Legally Blonde", czy jako króla Arthura w "Spamalot". Spektakl będzie wystawiany w teatrze Savoy  od 28 marca, bilety kupować można do 18 lipca na stronie teatru. 

4. Niezapomniany Hercule Poirot, czyli David Suchet przemieni się na scenie w Lady Bracknell, bohaterkę "Importance of Being Earnest" Oscara Wilde. 


Ania2 oglądała latem inną adaptację tej sztuki i nie była zachwycona. Mimo to, tym razem wybiera się do teatru pełna nadziei, ponieważ w obsadzie znajduje się Philip Cumbus, jej odkrycie teatralne po Richardzie III. Spektakl wystawiany będzie w Vaudeville Theatre od 27 czerwca do 4 listopada. Bilety w cenie od £57.50 do £27.50 są dostępne tutaj.