czwartek, 12 marca 2015

Greckie lato w teatrze Almeida

Ogłoszono plany teatru Almeida na resztę roku. Tematem przewodnim są Grecy, a zobaczymy współczesne adaptacje trzech klasycznych sztuk. 

zdjęcia ze strony teatru
Na początek od 29 maja do 18 lipca "Oresteja" Ajschylosa. Spektakl, którego twórcą jest Robert Icke. W roli Klitajmestry wystąpi Lia Williams.  

Od 23 lipca do 19 września wystawiana będzie nowa wersja "Bachantek" Eurypidesa, której autorką jest Anne Carson, sztukę wyreżyseruje James Macdonald. Wystąpią:
- Bertie Carvel w podwójnej roli Agawe i Penteusza;
- Ben Whishaw jako Dionizos;
- oraz Chór - Amiera Darwish,  Eugenia Georgieva, Kaisa Hammarlund, Hazel Holder, Melanie La Barrie, Elinor Lawless, Catherine May, Louise Mills, Belinda Sykes. 

Na zakończenie od 25 września do 14 listopada "Medea" Eurypidesa. Rupert Goold wyreżyseruje adaptację Rachel Cusk, a w roli głównej wystąpi Kate Fleetwood.
Bardzo jesteśmy ciekawe czy spektakl okaże się hitem na miarę poprzednich sztuk Goolda ("American Psycho", "King Charles III") i czy powtórzy sukces tegorocznej inscenizacji w National Theatre

Bilety będzie można nabyć na stronie teatru. Na każde z przedstawień kosztują od £10 do £38. Przedsprzedaż już od 17 marca, zaś publiczna sprzedaż ruszy tydzień później, 24 marca o 11.00 czasu polskiego.