czwartek, 12 marca 2015

Nowa sztuka Harry'ego Mellinga

Harry Melling, pamiętny Dudley Dursley z filmów o Harrym Potterze, na dobre zadomowił się na londyńskiej scenie. Po bardzo dobrze przyjętej roli w "Hothouse" Harolda Pintera w 2013 roku, tym razem w Arcola Theatre, wystawia "Peddling" - swoją własną sztukę jednego aktora. Spektakl swoją premierę miał na dorocznym HighTide Festival - najważniejszym festiwalu w Wielkiej Brytanii promującym nowych dramatopisarzy.


Boy chodzi od drzwi do drzwi, puka, próbuje sprzedawać ręczniki kuchenne i szczoteczki do zębów. Jego cały ekwipunek to plastikowa skrzynka z towarem. Jednocześnie jednak stara się, by ktoś wysłuchał tego, co ma do powiedzenia, zainteresował się nim. Nękany przez "Szefa", który co chwila telefonicznie sprawdza jego postępy i naciska na wyniki, Boy jest zagubiony, wściekły i nie widzi drogi wyjścia. 

Debiutancką sztukę Harry'ego można oglądać do 28 marca w teatrze Arcola. Bilety są niedrogie (£10-£17), teatr niewielki, miejsca nienumerowane. Spektakl zbiera w większości bardzo dobre 4-gwiazdkowe recenzje, a krytycy podkreślają intensywny rytm opowieści, przejmującą i zmuszającą do refleksji treść i poetykę monologów Boya.