niedziela, 22 listopada 2015

Koktajl listopadowy

Nazbierało się kilka newsów, więc oczywiście zrobiłyśmy koktajl.

Scena Clockhouse Theatre, manip Laire
1. Z uwagi na problemy zdrowotne Kim Cattrall nie zagra w przedstawieniu "Linda", zastąpi ją Noma Dumezweni.

2. Nie pisałyśmy o tym wcześniej, ale dwaj spośród naszych aktorskich ulubieńców Andrew Scott i David Dawson zagrają razem.
"The Dazzle", Richarda Greenberga, w reżyserii Simona Evansa będzie wystawiane w teatrze Found 111 od 10 grudnia do 30 stycznia, bilety (po 35 funtów) można jeszcze kupować na stronie przedstawienia
Akcja sztuki toczy się w Nowym Jorku na początku 20. wieku. Jej bohaterami sa dwaj bracia,  którzy mieszkają razem "otoczeni 136 tonami zgromadzonych śmieci". Kiedy nagle pojawia się piękny gość, ich życie nabiera ostrości. 
Na scenie panom towarzyszyć będzie Joanna Vanderham.

źródło
3. Jamie Lloyd wyreżyseruje "The Maids" Jean Genet, w adaptacji Benedicta Andrewsa i Andrew Uptona. Sztuka wystawiana będzie od 20 lutego do 21 maja w teatrze Trafalgar. Zagrają Uzo Aduba, Zawe Ashton, Laura Carmichael (dalsze nazwiska dopiero poznamy).
"W luksusowej sypialni, dwie pokojówki fantazjują o zabiciu swoją pracodawczynię. Snują niebezpieczne i sadystyczne scenariusze, planują jej gwałtowną śmierć. Pełen intryg intensywny thriller psychologiczny, sztuka jest złośliwą analizą systemu klasowego i prowokacyjnym badaniem seksualności."
Bilety (£29.50 - £69.50) można już kupować np. na stronie atg.

4. Hit z Broadwayu "Hand to God" od 5 lutego do 11 czerwca będzie wystawiany w  teatrze Vaudeville. Sztuka opisywana jest jako: "radosna czarna komedia o chłopcu i jego, być może satanicznej, pacynce"
Wystąpią: Harry Melling, Janie Dee, Neil Pearson, Jemima Rooper i Kevin Mains. 
Bilety można kupować np. tu


5. Ogłoszono obsadę "The Master Builder"  w Old Vic. Do Ralpha Fiennesa dołączą: Linda Emond (Aline Solness), James Laurenson (Knut Brovnik), Charlie Cameron (Kaja Fosli), James Dreyfus (Dr Herdal), Sarah Snook (Hilde Wangel). 

6. Kilka tytułów przedłużyło okresy wystawiania: 
- "The Book Of Mormon" do 5 marca
- "In The Heights" do 10 kwietnia 
- "The Railway Children" do 10 kwietnia 
- "Close To You: Bacharach Reimagined" do 14 lutego