piątek, 23 maja 2014

Carey Mulligan, Bill Nighy i Król Karol - czyli nadchodzące hity w Wyndham's Theatre

Tegoroczne lato i jesień zapowiadają się bardzo gorąco w teatrze Wyndham.

1. Skylight (Prześwit)
Sztuka Davida Hare, w 1995 roku wystawiana w National Theatre, zdobyła szereg nagród Oliviera: m.in. za najlepszą sztukę, a także dla Michaela Gambona za rolę męską. Rok później sztuka została przeniesiona na West End, a rolę Toma powierzono Billowi Nighy. Tego lata, powraca on do swojej roli sprzed osiemnastu lat, a partneruje mu debiutująca  na West Endzie Carey Mulligan. 


Główną bohaterką "Skylight" jest nauczycielka, Kyra Hollis, którą w pewien chłodny wieczór odwiedza jej były kochanek, świeżo owdowiały Tom. Kiedy para próbuje odnowić, swój niegdyś namiętny związek, pojawiają się przeszkody, nie tylko w postaci przeciwstawnych ideologii, ale także syna Toma, Edwarda (w tej roli Matthew Beard). 
Sztuka będzie wystawiana od 6 czerwca do 23 sierpnia. Bilety w cenie £99.75 (premium seats) - £22.25 można kupować tutaj.
Dobra wiadomość jest taka, że sztuka będzie także pokazywana w cyklu NT live od 17 lipca, a międzynarodowe pokazy są zapowiadane na jesień tego roku. 

2. King Charles III
O sztuce pisałyśmy już tutaj. Osiągnęła ona wielki sukces, zarówno komercyjny jak i artystyczny, i od września trafi na West End - zajmie miejsce "Skylight" na deskach Wyndham's Theatre. Jest to jednocześnie czwarty w przeciągu roku transfer sztuki z teatru Almeida - Król Karol podążył śladami "1984", "Ghosts" i nagrodzonej Olivierem za nową sztukę "Chimeriki".
Sztuka wystawiana będzie od 2 września do 29 października (co nas bardzo cieszy) w niezmienionej obsadzie (co nas jeszcze bardziej cieszy). Póki co, nie ma jeszcze możliwości kupienia biletów na spektakle, damy Wam znać jak tylko ruszy sprzedaż. (nasza recenzja spektaklu dostępna jest tutaj)