piątek, 23 maja 2014

Carey Mulligan, Bill Nighy i Król Karol - czyli nadchodzące hity w Wyndham's Theatre

Tegoroczne lato i jesień zapowiadają się bardzo gorąco w teatrze Wyndham.

1. Skylight (Prześwit)
Sztuka Davida Hare, w 1995 roku wystawiana w National Theatre, zdobyła szereg nagród Oliviera: m.in. za najlepszą sztukę, a także dla Michaela Gambona za rolę męską. Rok później sztuka została przeniesiona na West End, a rolę Toma powierzono Billowi Nighy. Tego lata, powraca on do swojej roli sprzed osiemnastu lat, a partneruje mu debiutująca  na West Endzie Carey Mulligan. 


Główną bohaterką "Skylight" jest nauczycielka, Kyra Hollis, którą w pewien chłodny wieczór odwiedza jej były kochanek, świeżo owdowiały Tom. Kiedy para próbuje odnowić, swój niegdyś namiętny związek, pojawiają się przeszkody, nie tylko w postaci przeciwstawnych ideologii, ale także syna Toma, Edwarda (w tej roli Matthew Beard). 
Sztuka będzie wystawiana od 6 czerwca do 23 sierpnia. Bilety w cenie £99.75 (premium seats) - £22.25 można kupować tutaj.
Dobra wiadomość jest taka, że sztuka będzie także pokazywana w cyklu NT live od 17 lipca, a międzynarodowe pokazy są zapowiadane na jesień tego roku. 

2. King Charles III
O sztuce pisałyśmy już tutaj. Osiągnęła ona wielki sukces, zarówno komercyjny jak i artystyczny, i od września trafi na West End - zajmie miejsce "Skylight" na deskach Wyndham's Theatre. Jest to jednocześnie czwarty w przeciągu roku transfer sztuki z teatru Almeida - Król Karol podążył śladami "1984", "Ghosts" i nagrodzonej Olivierem za nową sztukę "Chimeriki".
Sztuka wystawiana będzie od 2 września do 29 października (co nas bardzo cieszy) w niezmienionej obsadzie (co nas jeszcze bardziej cieszy). Póki co, nie ma jeszcze możliwości kupienia biletów na spektakle, damy Wam znać jak tylko ruszy sprzedaż. (nasza recenzja spektaklu dostępna jest tutaj)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz