czwartek, 29 maja 2014

Z Downton Abbey w Króliczą NoręKilka dni temu ogłoszono że Joanne Froggatt, znana z roli pokojówki Anny w "Downton Abbey", tej jesieni pojawi się na West Endzie. Będzie można zobaczyć ją w roli Beccy w sztuce "Rabbit Hole"*, autorstwa Davida Lindsay Abaire, po raz pierwszy wystawianej w Wielkiej Brytanii. Sztuka opowiada o losach rodziców, którzy w różny sposób radzą sobie z tragedią, jaką jest nieoczekiwana strata synka. Nie jest to oczywiście teatralny debiut aktorki, wcześniej można było podziwiać ją m.in. w: "The Knowledge/Little Platoons" (Bush Theatre), "All About My Mother" (Old Vic), czy "Who's Afraid of Virginia Woolf?" (Manchester Royal Exchange).

Joanne Froggatt (źródło)

Reżyserem sztuki będzie kolejny aktor znany z "Downton Abbey" - Nigel Harmen. W serialu grał on nikczemnego lokaja, pana Greene. Tego samego, który w ostatnim sezonie... zgwałcił Annę. Widać aktorom tak dobrze współpracowało się przy dramatycznym wątku, że postanowili tę współpracę przenieść do teatru. Nigel Harmen jest zresztą bardzo popularnym aktorem teatralnym, a także laureatem Oliviera za rolę Lorda Farquada w "Shrek - the Musical". 

Nigel Harmen (źródło)

Sztukę będzie można oglądać w Vaudeville Theatre od 11 września do 22 listopada. Bilety w cenie od £77.50 do £21.50 można kupować tutaj.

*Polskim widzom ta sztuka może być znana z adaptacji filmowej z 2010 roku z Nicole Kidman w roli głównej, pod jakże trafnym tytułem: "Między światami".