niedziela, 29 czerwca 2014

Jesień i zima w Royal Court Theatre

W piątek ogłoszono jakie sztuki będzie można obejrzeć w RCT w sezonie jesienno-zimowym.

Na początek "The Wolf From The Door" - wystawiana od 10 września do 01 listopada sztuka, której autorem jest Rory Mullarkey, reżyserem James Macdonald a w roli głównej wystąpi Anna Chancellor.
Bohaterami sztuki są lady Catherine i Leo, jej młody protegowany, których celem jest zmienić kraj, na zawsze. Spektakl promowany jest cytatem:
'We don't actually drink coffee at my coffee morning.'
'What do you do, then?'
'We discuss the violent overthrow of the government. Also, there's flower arranging.'

Naszym zdaniem, brzmi ciekawie.
Bilety w cenie 20 funtów. W poniedziałki tylko bilety dzienne po 10 funtów, których sprzedaż będzie się rozpoczynać o 9 rano, w każdy poniedziałek.

wszystkie zdjęcia ze strony teatru
Sztuka Tima Pricea w reżyserii Hamisha Pirie "Teh Internet is Serious Business" będzie wystawiana od 17 września do 25 października.
Wg opisu: 16- latek z Londynu i 18- latek z Szetlandów poznają się on-line, wdają w konflikt z FBI i zmieniają świat na zawsze"
Bilety po 32, 22, 16, i 12 funtów - poniedziałki 10.


"2071" to szuka współprodukowana z Deutsches Schauspielhaus Hamburg. Jej autorami są Duncan Macmillan i Chris Rapley a reżyserką Katie Mitchell.
Spektakl porusza temat zmiany klimatu, odpowiedzialności, tego, co jesteśmy winni przyszłym pokoleniom i jak możemy je chronić.
Wystawiany będzie od 5 listopada do 15 listopada. Bilety po 32, 22, 16, i 12 funtów - poniedziałki 10.


Dyrektor artystyczna teatru Vicky Featherstone wyreżyseruje sztukę "God Bless The Child" Molly Davis opowiadającą o buncie ośmiolatków. Spektakle od 12 listopada do 20 grudnia. Bilety w cenie 20 funtów, w poniedziałki 10.


Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak zaoszczędzić 22 miliony funtów, sztuką dla Was jest "Hope" Jacka Thornea. Spektakle w reżyserii Johna Tiffanyego będzie można oglądać od 26 listopada do 10 stycznia 2015.Bilety po 32, 22, 16, i 12 funtów - poniedziałki 10.
Bohaterami sztuki są Mark i Hilary, liderzy Rady a tematem lokalna polityka. 


W latach 1989 - 2003 woja domowa  w Liberii pochłonęła ponad 200.000 ofiar. "Liberian Girl", której autorką jest Diana Nneka Atuona, opowiada o nastolatce, która usiłuje przetrwać. Reżyseruje Matthew Dunster a spektakle od 07 do 31 stycznia. Bilety po 20 funtów, tradycyjnie poniedziałki 10.


Drugą produkcją w reżyserii Vicky Featherstone będzie "How To Hold Your Breath" Zinnie Harris. Wystawiana od 4 lutego do 21 marca sztuka zaczyna się od pozornie niewinnej przygody na jedną noc. Ale to tylko pretekst do zagłębienia się w niedawną historię Europy i w rozważania nad tym ile kosztuje posiadania zasad i nad obecnym stylem życia.  Bilety po 32, 22, 16, i 12 funtów - poniedziałki 10.


Ostatnia z zapowiedzianych produkcji to "Roald Dahl's The Twits" sceniczna adaptacja książki Roalda Dahla, której autorką jest Enda Walsh, reżyseria John Tiffany. Sztuka przygotowana jest z myślą o młodszych widzach a wystawiana będzie od 07 kwietnia do 31 maja. Cytując stronę teatru:
Pan i Pani Twit nie sa zbyt mili. Właściwie są okropni. Są okropni dla siebie nawzajem i wstrętni dla wszystkich w około. W klatce trzymają małpią rodzinę, którą zmuszają do stania na glowie, cały czas. Mówiliśmy wam, że nie są zbyt mili. Czy małpkom uda się znaleźć sposób by odpłacić się  niegodziwym Twitom?"
Bilety po Bilety po 32, 22, 16, i 12 funtów, poniedziałki 10 a widzowie poniżej 16 roku życia mają 50% zniżkę.

Publiczna sprzedaż biletów na wszystkie spektakle ruszy o 10.00 1 lipca na stronie teatru
Jeżeli nie przekonały Was same opisy, popatrzcie jak RCT reklamuje nowy sezon.