piątek, 24 października 2014

James McAvoy od stycznia w Trafalgar Studios

James McAvoy, który za swoją ostatnią rolę (Makbet) zebrał bardzo dobre recenzje i został nominowany do nagrody Oliviera w 2013 roku, powraca na scenę teatru Trafalgar w "The Ruling Class".


Sztuka autorstwa Petera Barnesa, była po raz pierwszy wystawiona w Nottingham Playhouse w 1968 roku, później została przeniesiona na West End. Okazała się sukcesem i na jej podstawie nakręcono w 1972 roku film (znany u nas pod tytułem "Wyższe Sfery") z Peterem O'Toole w roli głównej, za którą otrzymał nominację do Oscara. Głównym bohaterem tej czarnej komedii jest Jack Arnold Alexander Tancred Gurney, 14-ty Lord Gurney, który po mającej cechy sporego skandalu śmierci ojca, przejmuje władzę nad majątkiem. Jedynym problemem jest to, że młody dziedzic od kilku lat uważa się za Jezusa Chrystusa...

Sztuka, wyreżyserowana przez Jamiego Lloyda, będzie wystawiana od 15 stycznia do 11 kwietnia 2015. Póki co nie ogłoszono nazwisk pozostałych aktorów. Bilety na spektakle będzie można kupować na stronie teatru od środy 29 października, od 11 rano naszego czasu.