wtorek, 4 listopada 2014

Bend it like Beckham - The Musical

Zaaferowane "The Audience" i nowym sezonem Donmaru, zapomniałyśmy napisać o kolejnej, bardzo ciekawej letniej premierze.
Znany, również u nas, film "Podkręć jak Beckham" stanie się musicalem! Za reżyserię będzie odpowiadała, tak jak w przypadku filmu, Gurinder Chadha, muzykę napisze Howard Goodall a słowa do piosenek Charles Hart.


"Jess potrzebuje więcej czasu na najważniejszą decyzję w życiu: czy sprostać oczekiwaniom rodziny, iść na uniwersytet i wyjść za mąż, czy podążać śladami jej idola Davida Beckhama. Kiedy utalentowana nastolatka zostaje dostrzeżona podczas grania w piłkę w Southall, otwierają się przed nią nowe możliwości. Ale jednocześnie zbliża się dzień tradycyjnego, indyjskiego ślubu jej siostry i Jess musi zadecydować o swojej przyszłości."

Nadal nie ogłoszono obsady, ale plotki wspominają nazwiska takie jak Samantha Barks czy Frances Ruffelle.
Musical, wyprodukowany przez Sonia Friedman Productions, będzie wystawiany w Phoenix Theatre od 15 maja do 11 lipca (premiera prasowa 24 czerwca). Publiczna sprzedaż biletów, na stronie teatru, ruszy już 7 listopada o 11 rano naszego czasu.

Musical jest szeroko komentowany i zainteresowało się nim nawet dzisiejsze "Metro"! Niestety redaktorzy pomylili się i przenieśli spektakl z zachodniego końca Londynu na wschodni :)