niedziela, 9 listopada 2014

Koktajl listopadowy

Nazbierało się ciekawych nowinek, więc pora na kolejny, już jesienny, koktajl teatralny.

Czym byłaby notka koktajlowa bez koktajlu? 
Scena - Clockhouse Theatre, a manip (sztuka z psem, jak należy) dzięki naszej niezawodnej Laire.

1. "Made in Dagenham" zbiera bardzo różnorodne recenzje. Od słabych, dwugwiazdkowych po całkiem dobre, z czterema gwiazdkami. Krytycy, nawet jeżeli mają coś do zarzucenia sztuce, dość jednogłośnie chwalą obsadę, z debiutującą w musicalu Gemmą Arterton na czele.

2. Za to trzy inne musicale będą wystawiane dłużej:
- "Jersey Boys" do 25 października 2015
- "Mamma Mia!" do 24 października 2015
- niedawny debiutant "Memphis The Musical" do 31 października 2015.

3. Trwają próby do musicalu "Assasins" z Catherine Tate i Aaronem Tveitem. Kilka zdjęć możecie zobaczyć tutaj.

4. Od 16 grudnia do 1 marca, w zbudowanym specjalnie dla potrzeb tego spektaklu, mieszczącym 1000 osób, teatrze na King’s Cross, będzie można oglądać adaptację klasycznej powieści dla dzieci "The Railway Children". Bilety w cenie £25.00 - £69.50 można już kupować, np. na ATG.5. Latem 2016 w Londynie zadebiutuje adaptacja trylogii Susan Collins "Hunger Games". Ta produkcja także będzie wystawiana w specjalnie na tę okazję zbudowanym teatrze obok stadionu Wembley. 
Przyznajemy, że kompletnie sobie nie wyobrażamy jak można te książki przenieść na scenę. Jesteśmy bardzo ciekawe i na pewno jeszcze nie raz będziemy pisać o tym spektaklu. 
Zastanawiamy się także, jak jeszcze można wykorzystać książki: filmy, sztuka, "Hunger Games Camp", co dalej? Park Rozrywki?

6. Philip Quast dołączył do obsady "Sweeney Todd" w Coliseum.

7. Donmar Warehouse przygotował ciekawy konkurs w związku z wystawieniem "Henryka IV", w pełnej kobiecej obsadzie . One Take Shakespeare skierowany jest do dziewcząt w wieku 13 - 18 lat, których zadaniem jest przysłanie 90 sekundowego nagrania ich samych wykonujących wybraną szekspirowską mowę, oryginalnie napisaną dla męskiej postaci. Konkurs można obserwować na tumblrze.

8. Marzenie Ani1, pięciogwiazdkowy "Hamlet" z Maxine Peake w roli głównej, w marcu przyszłego roku trafi do kin! Mamy nadzieję, że także do naszych.
źródło
9. A na koniec chcemy Wam zaproponować zabawę w krytyków. Do 30 listopada na stronie http://awards.whatsonstage.com/ można wypełniać specjalną ankietę, która wyłoni nominowanych do tegorocznych, piętnastych już nagród publiczności. 
5 grudnia ogłoszona zostanie lista nominowanych i rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 31 stycznia. Zwycięzców poznamy podczas the Awards Concert 15 lutego 2015.
My już oczywiście zagłosowałyśmy na naszych faworytów. Nominować można wszystkie spektakle, które miały premierę na londyńskich scenach po 1 grudnia 2013.