piątek, 12 grudnia 2014

Damian Lewis w American Buffalo

Gwiazda serialu "Homeland" powraca po pięcioletniej przerwie na West End - wystąpi w sztuce Davida Mameta "American Buffalo", w reżyserii Daniela Evansa.


Sztuka opowiada o trzech cwaniaczkach, oszustach spragnionych sukcesu i wielkiego skoku. Każdy z nich wierzy, że jest lepszy od innych, każdy widzi tylko to co chce widzieć. Głównym przedmiotem ich pożądania jest cenna moneta, tytułowy "Buffalo". Podwójna lojalność, wszechobecna chciwość i karuzela błędów wszystko miesza się w tym ponuro zabawnym komediodramacie.

Damian Lewis mówi, że jest bardzo podekscytowany powrotem na scenę. Bardzo ceni Davida Mameta jako dramatopisarza, ale jeszcze bardziej cieszy się na współpracę z Danielem Evansem, o której marzył od czasów ich wspólnej nauki w Guildhall School of Music and Drama. 

Damian Lewis (źródło)

Spektakle będą wystawiane w Wyndham's Theatre od 16 kwietnia (27 kwietnia premiera prasowa) do 27 czerwca. Bilety w cenach od£64.75 do £22,25 (£94,75 premium seats) można już kupować tutaj. Warto dodać, że sztuka ze względu na niecenzuralne słownictwo, jest polecana raczej starszym widzom.

A my liczymy po cichu, że skoro Damian postanowił wrócić na deski teatru, to wkrótce spełni się marzenie jego żony i z Helen McCrory zagrają w czymś razem.