Wczoraj wieczorem podczas gali w londyńskim teatrze Palladium po raz sześćdziesiąty rozdano London Evening Standard Theatre Awards. Co prawda prowadziłyśmy na facebooku mini relację z wydarzenia (z żywiołowymi reakcjami i komentarzami), ale dla tych z Was, którzy nie śledzą naszego profilu - pełna lista nagrodzonych:
NAJLEPSZY AKTOR
Tom Hiddleston, za rolę w "Coriolanus", w teatrze Donmar Warehouse
NAGRODA IMIENIA NATASHY RICHARDSON DLA NAJLEPSZEJ AKTORKI
Gillian Anderson, za rolę w "A Streetcar Named Desire", w teatrze Young Vic
NAJLEPSZA SZTUKA
"The James Plays", Rona Munro, teatry: Edinburgh Festival Theatre and National Theatre’s Olivier
NAGRODA IMIENIA MILTONA SHULMANA ZA NAJLEPSZĄ REŻYSERIĘ
Jeremy Herrin, za "Wolf Hall and Bring Up The Bodies" w teatrach RSC Swan i Aldwych
NAGRODA IMIENIA CHARLESA WINTOUR DLA NAJBARDZIEJ OBIECUJĄCEGO DRAMATOPISARZA
Beth Steel, za "Wonderland" w teatrze Hampstead
NAGRODA IMIENIA NEDA SHERRINA ZA NAJLEPSZY MUSICAL
"The Scottsboro Boys", w teatrach Young Vic i Garrick
NAJLEPSZA SCENOGRAFIA
Es Devlin, za "American Psycho" w teatrze Almeida
NAGRODA MILTONA SHULMANA ZA MŁODY TALENT, W PARTNERSTWIE Z BURBERRY
Laura Jane Matthewson "Dogfight" w teatrze Southwark Playhouse
BEYOND THEATRE
Musical "Here Lies Love" w National Theatre (Dorfman)
NAJLEPSZE WZNOWIENIE SZTUKI
"Skylight" w teatrze Wyndham's
EDITOR'S AWARD
Kate Bush za jej serię koncertów 'Before the Dawn'.
NAGRODA SPECJALNA ZA WKŁAD W ROZWÓJ TEATRU (Lebedev Special Award)
Tom Stoppard
A poniżej filmik z wypowiedziami gości, nominowanych i zwycięzców.
NAJLEPSZY AKTOR
Tom Hiddleston, za rolę w "Coriolanus", w teatrze Donmar Warehouse
NAGRODA IMIENIA NATASHY RICHARDSON DLA NAJLEPSZEJ AKTORKI
Gillian Anderson, za rolę w "A Streetcar Named Desire", w teatrze Young Vic
NAJLEPSZA SZTUKA
"The James Plays", Rona Munro, teatry: Edinburgh Festival Theatre and National Theatre’s Olivier
NAGRODA IMIENIA MILTONA SHULMANA ZA NAJLEPSZĄ REŻYSERIĘ
Jeremy Herrin, za "Wolf Hall and Bring Up The Bodies" w teatrach RSC Swan i Aldwych
NAGRODA IMIENIA CHARLESA WINTOUR DLA NAJBARDZIEJ OBIECUJĄCEGO DRAMATOPISARZA
Beth Steel, za "Wonderland" w teatrze Hampstead
NAGRODA IMIENIA NEDA SHERRINA ZA NAJLEPSZY MUSICAL
"The Scottsboro Boys", w teatrach Young Vic i Garrick
NAJLEPSZA SCENOGRAFIA
Es Devlin, za "American Psycho" w teatrze Almeida
NAGRODA MILTONA SHULMANA ZA MŁODY TALENT, W PARTNERSTWIE Z BURBERRY
Laura Jane Matthewson "Dogfight" w teatrze Southwark Playhouse
BEYOND THEATRE
Musical "Here Lies Love" w National Theatre (Dorfman)
NAJLEPSZE WZNOWIENIE SZTUKI
"Skylight" w teatrze Wyndham's
EDITOR'S AWARD
Kate Bush za jej serię koncertów 'Before the Dawn'.
NAGRODA SPECJALNA ZA WKŁAD W ROZWÓJ TEATRU (Lebedev Special Award)
Tom Stoppard
A poniżej filmik z wypowiedziami gości, nominowanych i zwycięzców.