wtorek, 21 kwietnia 2015

Old Vic, nowy sezon

Dopiero co zastanawiałyśmy się, kiedy poznamy plany teatru Old Vic na najbliższe miesiące i oto są. 

źródło

1. "Future Conditional" - Tamsin Oglesby, 01 września - 03 października, reżyseria  Matthew Warchus, wystąpi Rob Brydon i 23 młodych wykonawców. 

"Future Conditional" próbuje rozwiązać zagadkę, jaką jest brytyjski system szkolnictwa. Na scenie pojawia się wiele postaci, wśród nich: rodzice, nauczyciele i Alia - młoda, niezwykle sprytna uciekinierka z Afganistanu, jednocześnie, najnowszy członek brytyjskiej Education Research Board. Alia ma kilka, dość radykalnych, pomysłów na to, co zrobić aby brytyjskie szkoły znów zajęły należnie im miejsce w światowym systemie szkolnictwa. Ale czy system gotowy jest przyjąć rady uczennicy? (...) "Future Conditional" dowodzi, że jeśli chodzi o edukację, wszyscy mamy jeszcze sporo do nauczenia się. 

2. "The Hairy Ape"  - Eugene O’Neill, 17 października - 21 listopada, reżyseria Richard Jones.

Ponadczasowa klasyka o podziale klasowym i poszukiwaniu tożsamości. 
(wiki)

3. "Dr. Seuss's The Lorax" - adaptacja David Greig, 02 grudnia - 16 stycznia 2016, reżyseria Max Webster.

Zainspirowany klasyczną opowieścią Dr. Seussa, "The Lorax" opowiada historię wąsatego stworka, który próbuje chronić Ziemię przed chciwym biznesmen znanym jako The Once-ler. (..) "The Lorax" łączy teatr, piosenki i humor, tworząc bożonarodzeniowy spektakl z przesłaniem, które trafi do widzów w każdym wieku.

4. "The Master Builder" - Henryk Ibsen (adaptacja David Hare), reżyseria Matthew Warchus, w roli tytułowej wystąpi Ralph Fiennes 

5. "The Caretaker" - Harold Pinter, reżyseria Matthew Warchus, wystąpi Timothy Spall.

6. "Groundhog Day" (musical) - Matthew Warchus, Tim Minchin, Peter Darling i Rob Howell, czterech z twórców hitu "Matilda The Musical", ponownie łączy siły by z pomocą Dannego Rubina zaadaptować na scenę film z 1993 roku.

7. "Jekyl and Hyde" (dance thriller) - choreografia Drew McOnie, muzyka Grant Olding.

8. "Rise" The Old Vic Community Company Show - reżyseria Alexander Ferris.

Dwustu londyńczyków na tydzień przejmie teatr by na jego scenie zaprezentować prawdziwy kalejdoskop pomysłów, dyskusji i opowieści skupiających się w okół nowej, epickiej produkcji badającej nasz związek ze środowiskiem. Używając muzyki, ruchu i rowerów "Rise" zbada jak żyje się w mieście, w którym rośnie temperatura. 

Zapowiedziano także atrakcje dodatkowe.
W niedzielne wieczory odbywać się będą "The Old Vic Variety Nights", podczas których można będzie oglądać występy różnorodnych artystów z całego świata. 
"Variety Nights" mają nawiązywać do czasów gdy Old Vic był Teatrem Królewskim prezentującym: muzykę, magię, 'kaprysy i dziwactwa'. 

W kolejnych sezonach możemy spodziewać się wznowienia m.in. świętowania 50 rocznicy "Rosencrantz and Guildenstern Are Dead" Toma Stopparda czy musicalu opartego na filmie "Pride".

Publiczna sprzedaż biletów rozpocznie się w południe 12 maja na stronie teatru. 

Jak widać nie wiemy jeszcze zbyt dużo, ale pierwszy sezon pod wodzą nowego dyrektora artystycznego (Matthew Warchusa) wydaje się nam ciekawy i zróżnicowany, od klasyki po nowe musicale, tylko Szekspira brak ;)