piątek, 17 kwietnia 2015

Plays at the Garrick, czyli Kenneth Branagh wraca na West End

Jak już może wiecie dzisiaj poznaliśmy szczegóły powrotu na West End Kennetha Branagha. Sir Ken na ponad rok zadomowi się w teatrze Garrick i wystawi 5 sztuk (sam zagra w 4 z nich), kolejno pokazane zostaną:

wszystkie zdjęcia ze strony teatru
"Winter's Tale" - na początek od 7 listopada 2015 do 16 stycznia 2015 (pokazy przedpremierowe od 17 października). Branagh wyreżyseruje sztukę (wraz z Robem Ashfordem) i zagra Leontesa, a na scenie, w roli Pauliny towarzyszyć mu będzie Judi Dench. Dwa lata temu, kiedy wystawiano "Peter and Alice" dużo plotkowano o stanie zdrowia dame Judi, jej problemach ze wzrokiem i pamięcią, wyczerpaniem związanym z codziennymi występami na scenie, straszono nawet, że być może więcej już nie zagra! Na szczęście te pogłoski się nie sprawdziły i już wiosną pojawi się w "The Vote", a jesienią w Garrick. 


"Harlequinade" - to jednoaktówka, której autorem jest Terence Rattigan. Opowiada o przygotowaniach do wystawienia "Romea i Julii", podczas których wszystko idzie źle.  Sztuka wystawiana będzie od 24 października do 13 stycznia, na zmianę z "Winter's Tale" i tak samo Sir Ken zagra w niej i wyreżyseruje wraz z Robem Ashfordem.


"The Painkiller" - odchodzimy od Szekspira na rzecz utworu Francisa Vebera. Bohaterami tej rozgrywającej się w przylegających pokojach hotelowych farsy są dwaj mężczyźni. Jeden z nich to zawodowy zabójca, który ma zabić świadka w toczącym się po drugiej stronie ulicy procesie. Drugi fotograf prasowy, który przechodzi w życiu zły okres i bardzo poważnie rozważa popełnienie samobójstwa. Spektakl w reżyserii Seana Foleya, w którym wystąpią Kenneth Branagh i Rob Brydon wystawiany będzie od 17 marca do 30 kwietnia 2016 (pokazy przedpremierowe od 5 marca)


"Romeo and Juliet" - - to jedyna sztuka, w której nie wystąpi sir Ken, za to ją wyreżyseruje zaś w rolach głównych zagrają Richard Madden i Lily James. Tragiczne losy kochanków z Werony będą wzruszać widzów od 12 maja do 13 sierpnia 2016, prawdziwie lekka, wakacyjna rozrywka ;)


"The Entertainer"- - na zakończenie od 20 sierpnia do 12 listopada 2016, zaliczana do współczesnej klasyki sztuka Johna Osbornea w reżyserii Roba Ashforda. Akcja toczy się w powojennej Anglii a główne postaci to Billu (emerytowany muzyk), jego syn Archie (także muzyk), Jane (córka Archiego), Pheobe (druga żona Archiego, macocha Jane). 
Branagh zagra Archiego a postać ta opisywana jest jako: bigot, wygłaszający wiele oburzających uwag na temat kobiet, rasy i seksualności, (...) dość zimny, zgorzkniały mężczyzna w średnim wieku.

Bilety, na wszystkie produkcje można już kupować np. na stronie teatru lub na Whats on Stage
Ceny od £17.50.