poniedziałek, 20 lipca 2015

Koktajl z gwiazdami

A raczej z gwiazdkami :)
Scena - Clockhouse Theatre, a manip nasza wspaniała Laire
Kontynuujemy naszą koktajlową tradycję, tym razem mamy dla Was przegląd recenzji westendowych nowości.

W ostanich tygodniach odbyły się premiery prasowe kilku interesujacych sztuk. Bazując na opiniach recenzentów wysnuć można wniosek, że tego lata oglądać możemy:
 • Przewidywany hit -"Importance of Being Earnest" - solidne 4 gwiazdki i zadowoleni krytycy.
 • Niespodziewany hit - "Bend It Like Beckham" - pięciogwiazdkowe recenzje, kilka czterogwiazdkowych, krytycy zachwyceni, publiczność troszkę mniej - nie ma nadal problemów z  biletami.
 • Rozczarowanie -  "The Mentalists" ogromne oczekiwania i pewność, że sztuka ze Stephenem Merchantem będzie przebojem i raczej chłodne, głównie trzy gwiazdkowe recenzje (chociaż widziałyśmy też cztero i dwu).  
 • Smutne rozczarowanie - "The Red Lion" - nowa sztuka Patricka Marbera, zamiast spodziewanego przeboju na miarę "Closer", jedynie bardzo letnie recenzje. 
 • Bardzo smutne rozczarowanie - "The Trial" - mimo zachwytów nad grą Rory'ego Kinneara, zarówno krytycy jak i większość publiczności nie pozostawiają  na spektaklu suchej nitki. Pojawiają się nawet teorie spiskowe, jakoby brak interwału miał powstrzymać publikę przed opuszczeniem teatru po pierwszej połowie. 
 • Przyjemny, ale nic nie wnoszący musicalik - "High Society" - większość recenzentów dała trzy-cztery gwiazdki, żaden z nich specjalnie się nie zachwycił przedstawieniem, żaden też jednak za bardzo nie krytykował. 
 • Mega hit - Gypsy - bez zaskoczenia i jednogłośnie nagrodzone pięcioma gwiazdkami, transfer z  festiwalu Chichester to naszym zdaniem pewniak w nadchodzącym sezonie nagrodowym. 
 • Przyjemną komedię - "The Beaux Stratagem" - spektakl lekki i zabawny, w sam raz na lato, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, z solidnymi czterogwiazdkowymi recenzjami od krytyków. Jest już zapowiedziany pokaz w ramach NT live (3 września), również w naszych kinach (jeszcze nie znamy daty). 
 • Potwierdzenie, że znane nazwisko to za mało żeby podbić Londyn - "The Elephant Man" - Bradley Cooper nie oczarował recenzentów (choć dość chwalili jego kreację) - trzy gwiazdki, bardzo umiarkowane recenzje i publiczność zbulwersowana ceną programu - też uważamy, że £10 to, delikatnie mówiąc, zdzierstwo. 

2 komentarze:

 1. Miałam iść na "The Beaux' Stratagem" - okej, przyznam się, z powodu Streatfeilda - i ubolewam bardzo, że musiałam zmienić plany, toteż czekam niecierpliwie na datę transmisji u nas. "Proces" i "Człowieka słonia" będę oglądać w przyszłym tygodniu i bardzo jestem ciekawa - recenzje owszem, czytałam, ale doświadczenie podpowiada, że opinie krytyków nie zawsze zgadzają się z moimi, więc nie nastrajam się jakoś bardzo negatywnie :) Poza tym na szczęście żaden z tych spektakli nie jest długi, więc może człowiek nie przyśnie...

  PS Interwał?... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za dużo czytania i myślenia po angielsku ;)
   "Proces" widziałam, będzie recenzja. "Czlowieka" nie bo mi nie po drodze z Cooperem. Jak wrażenia?

   Usuń