piątek, 14 sierpnia 2015

Zaproszenie i ogłoszenie

Zaproszenie:

Już za tydzień w Poznaniu odbędzie się XXX jubileuszowy Polcon. Będziemy na nim z kolejną zachodniokońcową prelekcją. Tym razem - 50 twarzy Hamleta!

Co łączy Terminatora z Królem Lwem? Benedicta Cumberbatcha z Małym Księciem? Doctora Who z Sons of Anarchy? Od ponad 400 lat tragiczne wydarzenia na elsynorskim dworze fascynują i inspirują artystów - na najróżniejsze (czasem bardzo dziwne) sposoby. Przedstawimy 50 (poważnych i nie) przykładów na to, że książe duński jest wiecznie żywy w popkulturze, a Hamletem może być każdy.

Będzie jak to zwykle u nas - czasem poważnie, czasem nie do końca, 50 różnych przykładów, a na zakończenie - konkurs! Do wygrania wejściówki, oczywiście na "Hamleta" :)
Zapraszamy w piątek, 21 sierpnia, na godzinę 18, do sali popkulturalnej.

Ogłoszenie:
Urlop nareszcie! Mamy wolne i zamierzamy odpoczywać na całego (i tym razem nie w Londynie, gdzie jakkolwiek oglądanie 11 sztuk w 5 dni jest ekscytujące, ale wypoczynkiem tego nazwac nie można ;) ), dlatego przez najbliższe dwa tygodnie na blogu będzie panowała wakacyjna cisza. 

Chyba, że nagle ogłoszą powrót na scenę Toma Hiddlestona/Davida Tennanta/Gemmy Arterton/Billie Piper (i jeszcze paru innych) - wtedy natychmiast o tym napiszemy. Urlop urlopem, ale priorytety teatralne trzeba mieć!

dokładnie tak sobie wyobrażamy nasz urlop (źródło)