poniedziałek, 28 września 2015

Jesienny koktail

Nagromadziło się trochę nowinek, pora je zebrać w jeden koktajl.


Scena - Clockhouse Theatre, a jesienny manip dzięki naszej niezawodnej Laire

1. Glenn Close powtórzy swoją (nagrodzoną Tony) rolę jako Norma Desmond w "Sunset Boulevard" Andrew Lloyd Webbera. 

"Norma Desmond, była bogini niemego kina, żyje w świecie fantazji w swojej rezydencji na Sunset Boulevard. Zubożały pisać Joe Gillis wpada do jej świata w ucieczce przed komornikiem. Norma przekonuje go do współpracy nad scenariuszem filmu, który wierzy, że będzie arcydziełem i pozowli jej wrócić na ekrany kin w blasku chwały a jednocześnie uwodzi go swoim luksusowym stylem życia. Joe zostaje uwięziony w klaustrofobicznym świecie, dopóki jego miłość do innej kobiety doprowadzi go do próby wyrwania się na wolność, co pociągnie za sobą dramatyczne konsekwencje. "

źródło
Sztuka będzie wystawiana w Lonon Colliseum od 1 kwietnia do 6 maja 2016 roku. Publiczna sprzedaż biletów rusza jutro o 11 rano naszego czasu.
2. Sztuka "Harry Potter and the Cursed Child" o której jest coraz głośniej, nie tylko wśród fanów małego czarodzieja, będzie się składala nie z jednej, a z dwóch części, granych na zmianę. Wciąż czekamy na ogłoszenie obsady/fabuły/sprzedaż biletów.

3. Gary Barlow planuje przeniesienie swojego brodawayowskiego musicalu "Finding Neverland" na West End w 2016 roku.

4. Najdłużej wystawiany musical na West Endzie, czyli "Les Misérables" obchodzi swoje londyńskie 30 lecie! Z tej okazji przedłużono jego wystawianie co najmniej do 1 października 2016 roku. 8 października, dokładnie w rocznicę pierwszego spektaklu, na scenie Queen's Theatre będzie miała miejsce uroczysta gala - w finale do obecnej obsady dołączy obsada pierwszych spektakli i goście specjalni.

5. Nadal czekamy na szczegóły dotyczące kupowania biletów na nowy sezon w National Theatre. Z zapowiedzi wiemy, że wystawiane będzie m.in: "The Threepenny Opera" w adaptacji Simona Stephensa z Rorym Kinnearem, "The Deep Blue Sea" w reżyserii Carrie Cracknell i "Les Blancs" w reżyserii Yael Farber.