środa, 30 września 2015

2016 w teatrze Young Vic

Dzisiaj poznaliśmy tytuły przedstawień, które w przyszłym roku zagoszczą na scenach teatru Young Vic. 

wszystkie zdjęcia stąd
Jeszcze w grudniu na małej scenie ponownie będzie można oglądać sztukę Mika Bartleta "The Bull", która w styczniu tak zachwyciła Anię2. 

Przedłużono czasy wystawiania dwóch wcześniej zapowiedzianych sztuk: "Macbeth" będzie grany do  23 stycznia 2016 a "A Girl is a Half Formed Thing" do 26 marca 2016.

A z nowych tytułów zapowiedziano:

"If You Kiss Me, Kiss Me" - sztuka stworzona przez Jane Horrocks i Alettę Collins, w której ta pierwsza wystąpi, a druga wyreżyseruje i ułoży choreografię. Opowiada o "nadziejach, rozczarowaniach i pogmatwanych związkach, które były cechami charakterystycznymi brytyjskiej sceny muzycznej w latach 70tych i 80tych  ubiegłego wieku".  
Spektakle od 10 marca do 16 kwietnia 2016. 


Następny tytuł to "Blue/Orange" Joe Pennhalla w reżyserii Matthew Xia, spektakle od 12 maja do 18 czerwca. 
"Christopher ma zostać wypisany z oddziału psychiatrycznego, ale jego lekarz ma zastrzeżenia. Czy pacjent przekonany,że pomarańcze są niebieskie, a jego ojciec to ugandyjski dyktator, jest gotowy do opuszczenia szpitala? Kiedy lekarz dzieli się obawami ze starszym kolegą następuje niepokojące zderzenie etyki, budżetów i autopromocji, które wpływa na przyszłość Christophera".


Od 29 lipca do 10 września grana będzie "Yerma" Federico Garcii Lorci w adaptacji Simona Stonea. 
"Yerma opowiada historię kobiety, której życie rujnuje niemożność posiadania dziecka. Jej ogromne pragnienie zostania matką zderza się z obojętnością męża i wywołuje desperacką reakcję". W Maria Studio będzie można oglądać "Cuttin' It"  Charlene James w reżyserii Gbolahan Obisesan. Dramat poruszający temat  okaleczania żeńskich narządów płciowych. 
"Iqra i Muna mieszkają w Wielkiej Brytanii, maja po 15 lat, chodzą do tej samej szkoły i obie urodziły się w Somalii. Te powierzchowne podobieństwa stają się podstawą przyjaźni. Ale, w miarę jak rośnie zaufanie zaczynają się pojawiać różnice, które powodują rozdźwięk między dziewczętami. 
Spektakle od 20 maja do 11 czerwcaBilety na przedłużane sztuki można już kupować. Na nowy sezon trwa przedsprzedaż, a publiczna sprzedaż rozpocznie się 7 października o 11.00 naszego czasu - wszystko oczywiście na stronie teatru.