poniedziałek, 26 października 2015

Teatr (prawie) na wyciągnięcie ręki

Powstała kolejna po Digital Theatre i Globe Player platforma streamingowa, na której można wypożyczać i oglądać sztuki teatralne -  BroadwayHD.
Opis jest bardzo ciekawy (za stroną):

to usługa online z misją promowania i zachowania żywego teatru poprzez rozszerzanie jego zasięgu i sprawianie, że sztuki wystawiane na Broadway'u będą dostępne dla wszystkich i  wszędzie. (..) BroadwayHD zachowuje i przenosi magię teatru ze sceny na ekran, więc jeśli nie możesz dostać się do Broadway, dostań się na BroadwayHD. 

źródło

Obsługa jest bardzo prosta:
zakładamy darmowe konto – wyszukujemy interesujący nas tytuł – płacimy (7,99$ za dwudniowe wypożyczenie) – siadamy wygodnie i oglądamy.

Teoretycznie. Niestety dostęp do zasobów zależny jest od tego skąd jesteśmy. I tak, nie udało nam się kupić „Henryka 4”, ale mogłyśmy kupić  „Memphis” (a mieszkańcy Chinach już nie mogą).

źródło
Bazując na szybkim przejrzeniu zawartości, na razie strona nie oferuje nam zbyt wielu porywających tytułów. Ale zobaczymy, może baza przedstawień się rozwinie, a warunki dostępności (w zależności od regionu) zmienią. Na pewno bardzo podoba się nam sam pomysł i będziemy uważnie obserwować BroadwayHD.