niedziela, 6 grudnia 2015

Koktajl mikołajkowy

Znów sypnęło wieściami z West Endu, więc mamy koktajl:

Mikołajki, więc Mikołaj, prosto ze sceny w musicalu "Elf" (źródło)

1. West End, przyciąga. Matthew Perry napisał słodko-gorzką komedię "The End of Longing" i właśnie w Londynie, w Playhouse Theatre,  wystąpi w jej światowej premierze. 
Spektakle od 2 lutego do 14 maja 2016. 

Poznajcie Jacka, Stephanie, Josepha i Stevie: cztery zagubione dusze dobiegające czterdziestki i poszukujące sensu. Wspólnie spędzona noc, w jednym z hałaśliwych barów Los Angeles, nieodwracalnie splata ich życia, zamienia je w szalony rollercoaster i zmusza ich do skonfrontowania się z ciemniejszą strona ich związków.

Nazwiska reszty obsady poznamy później, na razie wiadomo, że przedstawienie wyreżyseruje Lindsay Posner. 
Bilety już w sprzedaży np. na stronie teatru, ceny od £25 do £109.

źródło

2. Nasi ulubieńcy, Mischief Theatre, autorzy "The Play That Goes Wrong" i "Peter Pan Goes Wrong" przygotowują kolejny spektakl, tym razem o napadzie na bank - "The Comedy About a Bank Robbery". Po przeczytaniu opisu przypuszczamy, iż utrzyma się trend z poprzednich produkcji: 

Jeden ogromny diament. Ośmiu niekompetentnych oszustów i drzemiący ochroniarz. Cóż mogłoby się nie udać?

Sztuka grana będzie w teatrze Criterion od 31 marca 2016 (oficjalna premiera 12 kwietnia), na razie podano, że do 26 czerwca 2016, ale nie zdziwimy się, jeżeli zostanie na West Endzie dłużej. Sprzedaż biletów ruszy 7 grudnia, ceny od £20 do £69.50. 

3. Podano obsadę "Red Velvet" do Adriana Lestera (Ira Aldridge) dołączą: Ayesha Antoine (Connie), Simon Chandler (Bernard Warde/Terence), Alexander Cobb (Henry Forrester/Casimir), Mark Edel-Hunt (Charles Kean), Emun Elliott (Pierre Laporte), Charlotte Lucas (Ellen Tree), Caroline Martin (Halina Wozniak/Margaret Aldridge), Amy Morgan (Betty Lovell). 

4. Poznaliśmy plany Donmar Warehouse wiosnę 2016. Zobaczymy:
- "Welcome Home, Captain Fox!" Anthonego Weigha to adaptacja hitu z 1937r., "Le Voyageur Sans Bagage", którego autorem był Jean Anouilh. 

Trwa gorące lato 1959 roku. Szaleje zimna wojna, a Ameryka ogląda "I Love Lucy!". Cudownie odnaleziony kapitan Jack Fox, od 15 lat uważany za zaginionego w akcji, ma spotkać się z przebywającą w Hamptons rodziną.
Ale czy to naprawdę Jack Fox? A jeśli nie, to kto? I dlaczego 22 inne rodziny tak bardzo chcą go uznać za swojego?

Przedstawienie wyreżyseruje Blanche McIntyre, wystapią: Francesca Annis (Mrs Fox), Michelle Asante (Juliette), Barnaby Kay (George Fox), Rory Keenan (Gene), Katherine Kingsley (Mrs Marcee Dupont-Dufort), Trevor Laird (James) i Fenella Woolgar (Valerie).
Spektakle od 18 lutego do 16 kwietnia 2016.

- "Elegy", nową sztukę Nicka Payne wyreżyseruje Josie Rourke.

Co, jeśli każdy neuron w mózgu człowieka może być odwzorowany i odkodowany? Każde zachowanie skatalogowane i całkowicie zrozumiałe? Elegia przedstawia wyobrażenie o bardzo niedalekiej przyszłości, w której radykalne i bezprecedensowe osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych sprawiają, że pojawia się możliwość powiększenia i rozszerzenia życie. Elegia odkrywa świat, w którym mózg nie jest już dla nas tajemnicą. Ale jakim kosztem? 

Obsada jeszcze nie jest znana. Spektakle od 21 kwietnia do 18 czerwca 2016

źródło
- Stephen Dillane i Gina McKee wystąpią w "Faith Healer" Briana Friela, które wyreżyseruje Lyndsey Turner. Spektakle od 23 czerwca do 20 sierpnia 2016.

Wędrując przez odległe i zapomniane zakątki Wysp Brytyjskich, uzdrowiciel wiarą, Frank Hardy, oferuje obietnicę odkupienia dla chorych i cierpiących.
Ale jego niewiarygodny dar, niebezpieczne powołanie prowadzą do konfliktu z żoną Grace i menedżerem Teddym. Wspólne życie, wspomnienia z przeszłości, zderzają się z próbą zrozumienia siły, która leży u podstaw posługi Franka.

Publiczna sprzedaż biletów na wszystkie sztuki ruszy 11 grudnia

5. Odbyła się premiera "Funny Girl" z Sheridan Smith. Musical zebrał raczej pozytywne recenzje, na tyle dobre, że ogłoszono transfer sztuki z Menier Chocolate Factory (gdzie ma być grana do 5 marca 2016) do teatru Savoy i tam historię Fanny Brice będzie można oglądać od 9 kwietnia do 10 września 2016. Bilety już w sprzedaży np. na stronie teatru.

6. Do końca stycznia można głosować "Whats On Stage Awards". Zwycięzców poznamy 21 lutego, a jeżeli chcecie tam być, nadal można kupić bilety na ceremonię w teatrze Prince Of Wales (ceny £27.25 - £97.25).