poniedziałek, 28 kwietnia 2014

A View From The Bridge

Brooklyński doker, Eddie Carbone, wita z radością swoich sycylijskich kuzynów (nielegalnych emigrantów) w nowej ojczyźnie - krainie wolności. Ale gdy jeden z nich zakochuje się w pięknej, Catherine, bratanicy i wychowance Eddiego, odkrywają, że wolność ma swoją cenę. Zazdrość, nieufność, głęboko skrywane sekrety - wszystko to prowadzi bohaterów drogą do nieuchronnej tragedii.


"A View from the Bridge" jest jedną z bardziej znanych sztuk Arthura Millera. Tym razem reżyserii podjął się Ivo van Hove i wykreował mroczną, pełną pasji opowieść. Rolą Eddiego, po dwunastoletniej przerwie, na deski teatru powraca Mark Strong (Sherlock Holmes, Gwiezdny Pył oraz, ostatnio, reklama jaguara). Partneruje mu, w roli żony Beatrice, Nicola Walker, a w spektaklu występują także: Emun Elliott, Phoebe Fox, Michael Gould oraz Richard Hansell.

Phoebe Fox (Catherine), Mark Strong (Eddie) oraz Nicola Walker (Beatrice) - źródło

Krytycy nie szczędzą słów zachwytu, produkcja zbiera niemal same pięciogwiazdkowe recenzje. Wśród opinii pojawiają się określenia jak: "niezapomniana", "magnetyczna", "zaskakująco odważna". Sam trailer nie jest typowym zwiastunem teatralnym, intryguje, bez udzielania jednoznacznych odpowiedzi na temat sztuki.


Sztuka będzie grana w teatrze Young Vic do 7 czerwca, wszystkie bilety na spektakle są już wyprzedane. Jednak w dzień przedstawienia, od godziny 10 rano, w kasie teatru (a także, wyjątkowo telefonicznie), można osobiście kupić "daily tickets" oraz bilety na miejsca stojące (za £5).
O tym, czy Zachodni Koniec zgadza się z krytykami teatralnymi, dowiecie się już za półtora tygodnia :) 
A poniżej co o sztuce i swojej roli mówi Mark Strong: