środa, 9 lipca 2014

Wakacyjny koktajl cz. 1

Czym byłaby notka koktajlowa bez koktajlu? :) (scena - Clockhouse Theatre, a manip dzięki naszej niezawodnej Laire)

Słonko świeci, sezon urlopowy w pełni, więc na blogu też wakacje. Na West Endzie za to, w przeciwieństwie do polskich teatrów, nikt o przerwie wakacyjnej nawet nie myśli. I dlatego zebrałyśmy dla Was kilka najciekawszych nowinek z londyńskich scen.

1. Dwa popularne musicale wracają na West End!
  • Cats, słynny musical Andrew Lloyd Webbera, tej zimy przez 12 tygodni będzie wystawiany w London Palladium od 6 grudnia do 28 lutego. Niektóre piosenki zostaną lekko zmienione by zyskać "klimat ulicy XXI wieku". Bilety w cenie £75.00 - £20.00 do nabycia tutaj.
  • Evita, czyli musicalowa historia życia Evity Peron, powraca na siedem tygodni do odnowionego Dominion Theatre, wystawiana będzie od 16 września do 1 listopada. W tytułowej roli wystąpi Madalena Alberto, a towarzyszyć jej będzie Marti Pellow (lider szkockiej grupy Wet Wet Wet). Bilety w cenie £88.25 - £28.25  można kupować tutaj. A poniżej mały trailer spektaklu.


2. Tramwaj Zwany Pożądaniem z Gillian Anderson w głównej roli będzie wystawiany aż do 19 września! Bilety na dodatkowe spektakle pojawią  się w sprzedaży 16 lipca o 11 rano. Ale dla wszystkich, którzy chcą obejrzeć spektakl a nie uda im się kupić biletów, Young Vic przygotuje codzienną loterię. Wystarczy zgłosić się osobiście w dzień spektaklu o 17:00 (przy przedstawieniach popołudniowych o 13:00) do kasy i zapisać się do losowania. O 17:30 (lub 13:30) zostaną wybrani szczęśliwcy, którzy będą mogli nabyć dwa bilety na najbliższy spektakl za £20.


3. Great Britain z Billie Piper dopiero co zebrało bardzo dobre, czterogwiazdkowe, recenzje po premierze prasowej, a już ogłoszono, że tej jesieni będzie można sztukę zobaczyć na West Endzie, w teatrze Royal Haymarket. Spektakle będzie można oglądać od 10 września 2014r. do 10 stycznia 2015 r, jednak nadal nie ogłoszono w jakiej obsadzie. Bilety można kupować tutaj.


4. Wczoraj odbyła się premiera prasowa Richarda III z Martinem Freemanem. Krytycy nie podzielają jednak zachwytu publiczności (każde przedstawienie kończy się owacją na stojąco od zachwyconych fanów) i spektakl zebrał dość średnie recenzje - głównie trzygwiazdkowe. Na nasze opinie o sztuce musicie jednak poczekać do końca sierpnia.