środa, 16 lipca 2014

National Theatre jesień 2014

Jutro o 9.30 rusza sprzedaż biletów na jesienny sezon w National Theatre - dla subskrybentów, publiczna w piątek.
Czym prędzej nadrabiamy więc niedopatrzenie i oto notka o tym co, poza Billie Piper i sztukami o Jakubach można będzie zobaczyć na scenach NT.


Here Lies Love -  od 30 września do 8 stycznia; bilety £15, £25, £30, £45. 
Jeżeli lubicie muzykę Fatboy Slim to spektakl dla Was. Musical powstały dzięki współpracy Normana Quentina Cooka  i Davida Byrne był przebojem w Nowym Yorku a tej jesieni zawita na West End. Opowiada o Imeldzie Marcos, jej dojściu do władzy i upadku.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 14 roku życia. Publiczność zachęca się do przyjścia w wygodnych ubraniach i dołączenia do tańczących aktorów. Szatnia obowiązkowa!
 

Romeo and Juliet - od 29 października do 14 listopada; bilety po £8 i £12. 
Dziejąca się w nowoczesnym mieście 60-cio minutowa adaptacja sztuki Szekspira autorstwa Bena Powera. Wypełniona kolorami, tańcem i piosenkami, przeznaczona dla ciut młodszych widzów, tak od 8 roku życia.


JOHN - od 30 października do 13 stycznia; bilety po £15, £25, £35. 
Sztuka dla widzów powyżej 16 roku życia, NT ostrzega przed językiem i nagością. Spektakl jest produkcją DV8 Physical Theatre, powstał w oparciu o wywiady, jakie Lloyd Newson przeprowadził z ponad 50 mężczyznami. Pierwotnie ich tematem były miłość i seks a w efekcie powstała poruszająca opowieść o życiu Johna. Zresztą, zobaczcie sami.
 

Behind the Beautiful Forevers - od 10 listopada; bilety £15, £25, £35. 
Podstawą dla sztuki Davida Hare była powieść Katherine Boo wydana w Polsce jako. "Zawsze piękne: Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju". Bohaterami spektaklu są:
"Zehrunisa i jej syn Abdul, którzy zbierając i sprzedając śmieci chcą uzbierać na dom. Dwunastoletni Sunil, który chce jeść aż będzie tak duży jak złodziej Kalu. Kradnąca rządowe, przeznaczone do walki z biedą, środki urzędniczka Asha, która za ich pomocą chce podnieść swój status społeczny oraz jej ucząca się córka Manju. Ale ich planom zagrażają recesja oraz jedna z mieszkanek slumsów, której oskarżenia zniszczą ja samą i zatrzęsą okolicą".


3 Winters - sztuka Teny Śtivićić wystawiana będzie od 26 listopada; bilety po £15, £28, £34, £39, £50. 
Akcja sztuki rozgrywa się w Chorwacji w latach 1945 - 2001 i opowiada o losach czterech pokoleń kobiet z jednej rodziny.
"Od monarchii przez komunizm, demokrację, wojnę aż po Unię Europejską. Rodzina Kos kłóci się, przystosowuje, zakochuje i odkochuje".
Z obsady podano na razie jedno nazwisko - Siobhan Finneran, czy mamy tu jakichś fanów Downton Abbey?


Treasure Island - od 3 grudnia;, bilety £15, £28, £39, £50 (dla widzów poniżej 18 roku życia dostępne bilety za pół ceny). 
Przedstawienie przeznaczone dla widzów od 10 lat. Zapowiadana już wcześniej nowa, sceniczna adaptacja powieści Roberta Louisa Stevensona, której autorem jest Bryony Lavery. Pierwsza różnica - Jim jest dziewczynką.
W sztuce wystąpi (jako Jim?) uczęszczająca do RADA Patsy Ferran, która w tym roku debiutowała na West Endzie rolą Edith u boku Angeli Lansbury

Broszurka NT na sezon lipiec 2014 - styczeń 2015 tutaj. 

A na zakończenie akcent wakacyjny - na jeden tydzień i tylko jeden tydzień dach NT zamienia się w kino. 
Od 11 do 16 sierpnia, dwa razy dziennie o 13.30 i o 19.00 wyświetlane są sztuki. Popołudniami "London Assurance", wieczorami "One Man, Two Guvnors". Bilety kosztują £25.00 (dorosły) i  £20.00 (dziecko) i, poza seansem, obejmują hot doga, pudełko popcornu i powitalnego drinka. 
Kino ma tylko 50 miejsc, zajmowanych w kolejności kto pierwszy, ten lepszy. Bilety można jeszcze kupować na stronie NT.