poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Pratchett na scenie!

Pod koniec sierpnia, w Rose Theatre w Kingston będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie, prawdziwa gratka dla miłośników fantastyki. Przez kilka zaledwie dni będzie tam wystawiany musical, na podstawie "Muzyki Duszy" samego sir Terry'ego Pratchetta! 

wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony musicalu

W Świecie Dysku pojawiła się nowa, uzależniająca muzyka. Jest bezprawna. I zmienia ludzi. Ma rytm i można przy niej tańczyć... ale jest żywa. I nie chce ucichnąć. Imp Y Celyn staje się niechcianym liderem tego niepokojącego trendu. W musicalu podążamy za Impem i jego ekscentrycznym zespołem poprzez ich chaotyczną karierę muzyczną i próby ujarzmienia hipnotycznych dźwięków, prawdziwej "Muzyki wykrokowej" (lub w oryginale the "Music with Rocks In")

Musical to produkt Youth Music Theatre, grupy znanej w Wielkiej Brytanii jako YMT i zrzeszającej młodych utalentowanych aktorów w wieku od 11 do 21 lat. "Muzyka Duszy" została wyreżyserowana przez Luke Shepparda (współreżysera "Matyldy" z RSC), z oryginalną muzyką napisaną przez Craiga Adamsa ("Lift") i choreografią Cressidy Carré ("Titanic" i ""Avenue Q").
Jest to już druga przygoda tej grupy z twórczością Pratchetta, w 2011 był wystawiany "Mort the Musical", zbierając dobre, 4-gwiazdkowe recenzje.


Spektakl będzie wystawiany od 28 do 31 sierpnia. Bilety w cenie £5 - £25 można już kupować tutaj.

A jak dostać się do Kingston (i teatru) z Londynu? Bardzo prosto. Wystarczy wsiąść na stacji Waterloo w pociąg jadący do Shepperton (albo Reading). Warto tylko sprawdzić na tablicy czy na pewno zatrzymuje się w Kingston. W dni robocze mamy około 5 pociągów na godzinę. Jazda trwa około pół godziny a z dworca do Rose Theatre wiedzie bardzo prosta droga, około 10 minut spacerem

Ps: A my po cichu marzymy o "Trzech Wiedźmach" na West Endzie. Usłyszeć piosenkę o jeżu w jakimś nobliwym teatrze - to byłoby niezwykłe przeżycie :)