wtorek, 9 września 2014

Catherine Tate w musicalu (plus bonus o Hamlecie)

Catherine postanowiła wziąć przykład z kolegów i uznała, że 3 lata to wystarczająca przerwa od teatru. Na scenę wraca już 21 listopada w musicalu Assasins wystawianym w teatrze Menier Chocolate Factory w południowym Londynie. 

zdjęcia ze strony spektaklu

Fabuła tej czarnej komedii (do której słowa i muzykę napisał Stephen Sondheim) jest intrygująca. Trzynaście osób na przestrzeni wieków próbowało zabić prezydenta Stanów Zjednoczonych. Udało się to tylko czwórce. Społeczeństwo odrzuciło zarówno morderców jak i próbujących nimi zostać jako szaleńców i dziwaków, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego, a na pewno nie mają nic wspólnego ze zwykłymi ludźmi. Czy jednak na pewno? 
Musical swoją premierę miał na off-Broadawayu w 1990 roku, w Londynie był już wystawiany w Donmar Warehouse.

Oprócz Catherine, która wystąpi w roli Sarah Jane Moore, na scenie zobaczymy także: Carly Bawden, Simona Lipkina, Mike'a McShane oraz Andy'ego Nymana, a całość wyreżyseruje Jamie Lloyd. Warto dodać, że mimo iż spektakl będzie wystawiany do 7 marca, Catherine będzie w nim występowała tylko do 8 lutego.


Bilety na spektakle są już dostępne tutaj, w bardzo przystępnych (jak na musical) cenach: od £30 -£38 za spektakle przedpremierowe do £37 - £45,50 za bilety kupowane po 21 listopada. 

BONUS: Benedict Cumberbatch bardzo entuzjastycznie odniósł się do sugestii Jessici Chastain, że chętnie zagrałaby Ofelię. On sam jest nieco starszym Hamletem, więc nieco starsza Ofelia do niego pasuje. Widzicie Jessicę w Barbicanie u boku Benedicta, czy wolelibyście kogoś innego w tej roli?