środa, 8 października 2014

Koktajl (nie)wakacyjny

Zebrało się kilka newsów podczas naszej nieobecności:

1. Arthur Darvill zadebiutuje na scenie National Theatre. Wystąpi jako John Silver w przygotowanym na święta spektaklu "Treasure Island ". 
2. Aaron Tveit dołączył do obsady musicalu "Assassins", o którym pisałyśmy tu.
źródło
3. Nicole Scherzinger to kolejna gwiazda, która postanowiła wystąpić w teatrze. Piosenkarka zagra główną rolę we wznowieniu legendarnego musicalu "Cats". Premiera planowana jest na 11 grudnia, spektakle przedpremierowe od  6 grudnia. Na razie bilety można kupować do końca lutego 2015r., ale już podano, że Nicole występować będzie do 7 lutego. Bilety w cenie £20 - £73.50 kupować można np. na stronie produkcji.
4. Po transferze na West End i zmianie części obsady "Great Britain", którym w National Theatre zachwycali się krytycy i Ania1, zbiera znacznie gorsze recenzje.
5. National Theatre ogłosił kolejne dalsze plany na 2015 rok:
- wznowienie "Man and Superman" George Bernarda Shawa będzie wystawiane od 25 lutego to 17 maja (14 maja spektakl zostanie wyświetlony w kinach w ramach NT Live). W obsadzie Ralph Fiennes w roli Jacka, Tim McMullan i Indira Varma. Bilety po £15, £28, £39 i £50, publiczna sprzedaż rusza 23 października.
 
źródło
- "Dara" to adaptacja sztuki Shahida Nadeema pierwotnie granej przez Ajoka Theatre z Pakistanu, której autorką jest Tanya Ronder. Akcja toczy się w Indiach w 1659 roku a bohaterami są dwaj bracia rywalizujący o tron. Sztuka wystawiana będzie od 20 stycznia do 4 kwietnia. Bilety po £15, £28, £39 i £50, publiczna sprzedaż rusza 23 października.
- "The Hard Problem", nowa sztuka Toma Stopparda, wystawiana będzie od 21 stycznia. Jej bohaterka jest Hilary, młoda psycholog, która pracuje w instytucie zajmującym się badaniami mózgu "(...) gdzie spotykają się psychologia i biologia. Czym jest świadomość, jeżeli nie ma nic poza materią? To pytanie, które powoduje problemy między Hilary a jej kolegami: pierwszym mentorem Spikiem, szefem Leo i fundatorem instytutu Jerrym".
W obsadzie Olivia Vinall, Vera Chok, Jonathan Coy, Damien Molony, Lucy Robinson i Parth Thakerar. Bilety w cenie £15 - £50 w sprzedaży od 23 października. A na 16 kwietnia zaplanowano pokaz kinowy.
- czarna komedia "Rules for Living" autorstwa Sam Holcroft w reżyserii Marianne Elliott (wcześniej np. "The Curious Incident of the Dog in the Night-time") wystawiana będzie od 13 marca.
"Każdy tworzy własne strategie radzenia sobie ze stresem i zasady życia. Ale co się stanie, gdy rozległa rodzina zgromadzi się na tradycyjną świąteczną kolację i wszyscy będą sztywno przestrzegać zasad?" Bilety w cenie £15 - £40, sprzedaż publiczna od 26 listopada.

źródło