piątek, 21 listopada 2014

Each Slow Dusk czyli teatr w domu NA ŻYWO

Mamy wrażenie, że wszystko sprzysięgło się przeciwko nam. Chciałyśmy poświęcić cały tydzień Szkocji i niczemu innemu, tymczasem najpierw Evening Standard ogłasza nominacje do nagród, a teraz Royal Court dołączył do spisku i organizuje wydarzenie, o którym musimy napisać.

"Each Slow Dusk" to sztuka Rory'ego Mullarkey (autora kontrowersyjnego "The Wolf From The Door"), powstała z okazji setnej rocznicy wybuchu I Wojny Światowej, a jej bohaterami są ludzie z małych brytyjskich wsi i miasteczek. Reklamowana jest następująco:

"Szeregowiec tęskni za swoją farmą, Kapitan marzy o malowaniu, Kapral rozkoszuje się walką. A sto lat później, Kobieta stara się ich zrozumieć. 
Spektakl pokazuje konflikt w porywający i zaskakujący szczegółami sposób, a także pozwala widzom odmiennie spojrzeć na wojnę. Z perspektywy żołnierza wtedy i z kobiecej perspektywy dziś."


Od października sztuka krąży po Anglii i jest wystawiana w rozsianych po całym kraju wiejskich teatrach i domach kultury. Dzisiaj (21 listopada) przedstawienie odbędzie się w Palace Community Centre w Ibstock w Leicestershire.

Transmisję na żywo z wystawienia "Each Slow Dusk" będzie można obejrzeć o godzinie 20:30 (naszego czasu) na stronie The Royal Court Theatre, w zakładce Big Idea Live

Po raz pierwszy w historii, teatr Royal Court pokazuje widzom na całym świecie przedstawienie, które odbyło się nie w jednym ze znanych teatrów, ale w zwykłej, trochę większej wiosce. Zobaczenie nowej, ciekawej, brytyjskiej sztuki nigdy nie było prostsze.