wtorek, 13 stycznia 2015

Karnawałowy koktajl

Nagromadziło się trochę nowinek, więc zapraszamy na pierwszy tegoroczny koktajl!

Scena - Clockhouse Theatre, a manip, tradycyjnie, dzięki naszej niezawodnej Laire.

1. Ogłoszono obsadę musicalu "Bend It Like Beckham". Natalie Dew wcieli się w rolę Jess, Laurel Samuels zagra Jules a ich trenerem zostanie, znany choćby z serialu "Camelot" Jamie Campbell Bower. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Ronni Ancona (Paula), Jamal Andreas (Tony), Preeya Kalidas (Pinky), Tony Jayawardena (Mr Bhamra) oraz Natashę Jayetileke (Mrs Bhamra). Spektakl swoją premierę prasową będzie miał 24 czerwca, ale spektakle przedpremierowe będzie można oglądać już od 15 maja.


Jamie, Laurel i Natalie (źródło)

2. Jedna z ikon sceny londyńskiej, Ann Emery, odchodzi na emeryturę w wieku 84 lat. Rolę babci w musicalu "Billy Elliot" będzie od teraz grała Gillian Elisa. Ann Emery była z musicalem od samego początku, "babciowała" wszystkim 39 londyńskim Billym.

3. Pozostając w tematyce musicalowej - dwa wielkie West Endowe hity przedłużyły czas wystawiania. "Miss Saigon", z Prince Edward Theatre będzie grana do 26 września, a "Król Lew" z Lyceum Theatre do 4 października.

4. Jedna z naszych ulubionych sztuk z 2014 roku, także będzie wystawiana dłużej. Mowa oczywiście o "Shakespeare in Love", który w nowej obsadzie będzie wystawiany w Noel Coward Theatre do 27 czerwca

5. The Globe ogłosił nazwiska dwóch aktorów, których w tym roku będziemy mogli zobaczyć na scenie, w finałowym sezonie dyrektora artystycznego Dominica Droomgoole. 
Zdobywca nagród Oliviera i Tony, znany aktor filmowy i telewizyjny Jonathan Pryce, wystąpi w "Kupcu Weneckim" w reżyserii Jonathana Munby, jako Shylock. Sztuka będzie wystawiana od 23 kwietnia do 7 czerwca
Zdobywczyni Oliviera w 2011 roku, Michelle Terry wystąpi jako Rosalind w "Jak wam się podoba" w reżyserii Blanche McIntre. Sztuka będzie wystawiana od 15 maja do 5 wrześniaPubliczna sprzedaż biletów na wszystkie spektakle w Globe rusza 9 lutego o 11 rano, naszego czasu.

6. Coraz więcej plotek krąży wokół transferu broadwayowskiego "The Elephant Man" na West End, wraz z odtwórcą głównej roli, Bradleyem Cooperem. Podobno sztuka będzie wystawiana tylko przez 12 tygodni, poczynając od kwietnia, a teatrem, który w tym czasie będzie wolny ma być Haymarket Theatre.  

7. I na koniec bardzo dobre wiadomości z naszego podwórka. British Council kontynuuje współpracę z Multikinem. Już w najbliższy czwartek (15.01) w ramach cyklu "Brytyjska Scena na dużym ekranie" odbędzie się pokaz kolejnej sztuki, tym razem jednak nie z Londynu, a z Nowego Jorku.
Specjalnie dla NT LIVE zarejestrowany został spektakl "Myszy i Ludzie", w roli głównej występuje bardzo popularny Brytyjczyk, Chris O'Dowd, czyli jak najbardziej się łapie :) Chrisowi partnerują James Franco i Leighton Meester. Spektakl w reżyserii Anny Shapiro zebrał dobre 4-gwiazdkowe recenzje. 


Drugi tegoroczny seans odbędzie się 5 lutego i zobaczymy sztukę "JOHN", w wykonaniu DV8, spektakl kontrowersyjny i niezwykły. Jest opowieścią o miłości, seksie i losach tytułowego bohatera. W jego rolę wcielił się Hannes Langolf, a dziś, 13 stycznia jest wystawiany finałowy spektakl. Sztuka zebrała skrajnie różne recenzje - Daily Mail było tak zgorszone przedstawieniem, że dało mu zero gwiazdek, gdy inni recenzenci wahali się od 3 do nawet 5. Kto ma rację będziemy mogli się przekonać już 5 lutego w Multikinach.
SPEKTAKL JEST PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!