niedziela, 9 sierpnia 2015

Koktajl

Wszędzie króluje "Hamlet", ale w teatralnym świecie dzieją się tez inne ciekawe rzeczy. Przygotowałyśmy więc mini koktajl.
autor: Laire,  scena - Clockhouse Theatre
 
1. Przedłużono okres wystawiania  musicalu "American Idiot" (recenzja jeszcze w tym tygodniu). Spektakl można oglądać w Arts Theatre  do 22 listopada.
2. Sheridan Smith wraca na West End! Wystąpi w przygotowywanej na jesień przez Menier Chocolate Factory  adaptacji "Funny Girl". Musical ostatni raz na West Endzie gościł w 1969 roku a w głównej roli wystąpiła wtedy Barbara Streisand, którą później zastąpiła Lisa Shane.
Premiera 2 grudnia, pokazy przedpremierowe od 20 listopada a spektakle planowane są do 5 marca 2016r. Publiczna sprzedaż biletów rozpocznie się 17 sierpnia.3. Amanda Hale ("Nether") wystąpi w kolejnej sztuce Mariusa von Mayenburga (autora "Eldorado") "Martyr" (polski tytuł "Męczennicy"). Sztuka wystawiana będzie w londyńskim Unicorn Theatre od 15.09 do 10.10, a później ruszy w trasę i trafi m/in do Bristol Old Vic czy Traverse Theatre w Edynburgu. A o czym jest najlepiej opowie sam reżyser:4. Tymczasem Ivo van Hove (reżyser "Widoku z Mostu") przygotowuje adaptację "Crucible" Arthura Millera, ale aż w Nowym Yorku. Za to zagrają brytyjscy aktorzy: Sophie Okonedo (Elizabeth Proctor), Ben Whishaw (John Proctor), Saoirse Ronan (Abigail Williams), Ciarán Hinds (Danforth). Bardzo liczymy na hit i oczywiście na transfer na West End. 

5. Zaś Julie Andrews wyreżyseruje  "My Fair Lady". Niestety jeszcze dalej bo produkcja wystawiana będzie w operze w Sydney. Tak, w tutaj też liczymy na transfer.