wtorek, 11 października 2016

National Theatre - plany

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jakie spektakle będzie można zobaczyć na scenach londyńskiego National Theatre w najbliższych miesiącach.

Olivier Theatre:
Już dawno zapowiedziano wznowienie "Amadeuszaod 19 października do 26 stycznia 2017 i "Piotrusia Panaod 16 listopada do 28 stycznia.

źródło

"Twelfth Night" z Tamsin Greig jako Malvolią wyreżyseruje Simon Godwin (w 2018 zobaczymy "Antoniusza i Kleopatrę" także w jego reżyserii z Ralphem Fiennesem), wystąpią także:  Daniel Rigby (Aguecheek), Tamara Lawrence (Viola), Doon Mackichan (Feste) i Daniel Ezra (Sebastian). Spektakle od lutego 2017.

"Salomé", Yaёl Farber wyreżyseruje nową wersję biblijnej opowieści, w obsadzie m.in. Olwen Fouéré.

Premierę światową będzie miała sztuka DC Moore "Common", spektakl wyreżyseruje Jeremy Herrin.

Kolejne wznowienie to musical "Follies" Stephena Sondheima i Jamesa Goldmana, reżyseria Dominic Cooke a w obsadzie m.in. Imelda Staunton (Sally Durant Plummer), Janie Dee (Phyllis Rogers Stone), Philip Quast (Benjamin Stone).

Lyttelton Theatre:
Do 17 stycznia 2017 wystawiana będzie nowa sztuka Davida Hare "The Red Barn"  z Markiem Strongiem i Elizabeth Debicki.

źródło

Następnie Ivo van Hove wyreżyseruje dramat Ibsena "Hedda Gabler" w nowej interpretacji Patricka Marbera, z Ruth Wilson w roli tytułowej. 
Spektakle od 5 grudnia.

W marcu wystawione zostanie "Ugly Lies the Bone" Lindsey Ferrentino w reżyserii Indhu Rubasingham. Będzie to europejska premiera sztuki. Bohaterką jest żołnierz, która odniosła rany podczas odbywania misji w Afganistanie i wraca do domu.

Zaś w maju wystawione zostanie ogłaszane już wcześniej wznowienie "Angels in America" Tonego Kushnera w reżyserii Marianne Elliott. Wystąpią: Andrew Garfield, Susan Brown, Nathan Lane, James McArdle, Nathan Stewart-Jarrett, Denise Gough, Russell Tovey.

Dorfman Theatre:
"Us/Them"  przebój festiwalu teatralnego w Edynburgu opowiadający ataku terrorystów na szkołę w Biesłanie w 2004r., wystawiany będzie od 16 stycznia do 18 lutego.

"Dublin Oldschool"  to sztuka o "braciach, Dublinie i muzyce", autor Emmet Kirwan, reżyseria Phillip McMahon, spektakle od 24 do 31 stycznia

źródło

"Love"  autorstwa Alexandra Zeldina od 6 grudnia do 10 stycznia.

"Lost Without Words" , reżyseria Lee Simpson i Phelim McDermott, opisywane jako teatralny eksperyment, w którym reżyser współpracuje ze starszymi aktorami, pozbawionymi scenariusza i improwizującymi na scenie. Przedstawienia od 4 do 18 marca.

"Consent" Niny Raine w reżyserii Rogera Michella.

"Barbershop Chronicles" reżyseria Bijan Sheibani.

Oraz dwie sztuki w reżyserii Rufusa Norrisa  "My Country" we współpracy z Carole Ann Duffy i "Mosquitos" Lucy Kirkwood, w której wystąpi Olivia Coleman.

W ramach NTLive pokazane zostaną:
"No Man’s Land"
"Amadeus"
"Saint Joan" z Donmar Warehouse z Gemmą Arterton w roli tytułowej.

źródło

"Hedda Gabler"
"Twelfth Night"
"Salomé"
"Angels in America"

Informacja o nowym sezonie dostępna jest tutaj.