środa, 2 kwietnia 2014

Sezon w National Theatre

Dziś podano kilka informacji dotyczących spektakli, które w najbliższych miesiącach zagoszczą na scenach National Theatre.Przedłużono czasy wystawiania trzech sztuk:

- cieszącej się ogromnym uznaniem krytyków i publiczności inscenizacji "Króla Leara" z Simonem Russellem Bealem w roli głównej do 2 lipca; spektakl będzie także wyświetlany w ramach NTLive;

- "The Silver Tassie" antywojenna sztuka Seana O'Casey'a gościć będzie na scenie do 3 lipca;

- "A Small Family Business" do 27 sierpnia, ten spektakl również będzie pokazywany w ramach NTLive.

Z nowy sztuk będzie można zobaczyć:

- "Medeę", z Helen McCrory*, o której już pisałyśmy, będzie wystawiana od 14 lipca do 4 września; bilety w cenach 15, 25 i 35 funtów.

- od 10 września do 29 października wystawiane będą 3 sztuki tworzące  powstały we współpracy z National Theatre of Scotland i Edinburgh International Festival cykl "The James Plays"; opowiadają o 3 królach z dynastii Stuartów Jakubie I, Jakubie II i Jakubie III, w których wcielą się odpowiednio James McArdle, Andrew Rothney i Jamie Sives; ceny biletów to również 15, 25 i 35 funtów.


- w okresie świątecznym na scenie zagości adaptacja "Wyspy Skarbów" bilety po 15, 28, 39 i 50 funtów, przewidziano zniżki dla osób, które mają mniej niż 18 lat, zniżki nie będą obejmować najtańszych biletów.

- na sześć spektakli w dn. 23 - 26 maja do NT powraca spektakl "The Animals and Children Took to the Streets", tę sztukę mogą zobaczyć już dzieci od 11 lat; bilety nieco tańsze 15, 20, 25 funtów.

- "Ballyturk", to sztuka Edny Walsh, w której wystąpią m.in. Cillian Murphy* i Stephen Rea; spektakl będzie można oglądać od 11 września do 11 października; bilety po 15, 25, 30, 35 i 45 funtów.
Publiczna sprzedaż biletów na wszystkie ww. spektakle ruszy 17 kwietnia.


* Jako fanka "Peaky Blinders" nieco się martwię o 2 sezon, skoro Polly i Tommy zajęci w teatrze.