wtorek, 14 kwietnia 2015

National Theatre - nowe sztuki

Trzy miesiące temu pisałyśmy o wiosennym sezonie w National Theatre, dzisiaj o nowych tytułach, które będzie można oglądać na scenach NT do października:

wszystkie zdjęcia ze strony NT

"Three Days in the Country" Iwana Turgieniewa (autora "Fotrune's Fool") w adaptacji Patricka Marbera (autora "Closer" i "Red Lion"), w której wystąpi John Simm

Akcja sztuki toczy się w połowie 19 stulecia, w posiadłości na rosyjskiej wsi. Wraz z nowym guwernerem w życiu ekscentrycznych mieszkańców domu pojawiają się lekkomyślne i romantyczne uczucia. W ciągu trzech letnich dni młodzi i starzy nauczą się wiele o miłości: pierwszej i zakazanej, matczynej i platonicznej, niepoważnej i ostatniej. I o tej niewypowiedzianej.

Sztuka wystawiana będzie w teatrze Lyttelton od 21 lipca do 21 października
Bilety w cenach: £15, £28, £34, £39, £50, w publicznej sprzedaży od 1 maja.


W okresie od 19 sierpnia do 17 października w teatrze Olivier wystawiane będzie "Our Country's Good" Timberlake Wertenbaker (autorki "Our Ajax"). Osadzony w 1788 roku w Australii spektakl o nadziei, odkupieniu i sztuce. 
Nie znamy jeszcze nazwisk aktorów ani twórców przedstawienia.
Bilety po £15, £25, £35, dostępne będą od 1 maja. 


Jeremy Herrin wyreżyseruje sztukę "People, Places and Things"  której autorem jest Duncan Macmillan. Spektakle będzie można oglądać  w Dorfman Theatre od 21 sierpnia do 10 października
Bilety £15 - £40, a w sobotnie wieczory £15 - £45, publiczna sprzedaż ruszy 19 czerwca. 

Emma przeżywała najlepsze chwile w życiu.
Teraz jest na odwyku.
Pierwszy krok to przyznać, że ma problem. Ale problem nie jest z Emmą tylko ze wszystkimi innymi. Emma musi mówić prawdę. Ale jest wystarczająco inteligentna, aby wiedzieć, że nie ma czegoś takiego.
Jak może kiedykolwiek wytrzeźwieć, jeśli odurzenie wydaje się jedynym sposobem na przetrwanie we współczesnym świcie?


We wrześniu i październiku (08.09 - 25.10) także na scenie Lyttelton będzie pokazywana adaptacja "Jane Eyre" w reżyserii Sally Cookson. Produkcja pierwotnie wystawiana w teatrze Old-Vic w Brystolu. Wystąpią: Benji Bower, Will Bower, Craig Edwards, Felix Hayes, Phil King, Melanie Marshall, Simone Saunders, Maggie Tagney, Madeleine Worrall.
Bilety: £15, £28, £34, £39, £50, w sobotnie wieczory : £15, £28, £39, £44, £55, w sprzedaży od 1 maja. 

W teatrze tymczasowym od 10 września do 10 października wystawiana będzie "Pomona", której autorem jest Alistair McDowall. To transfer z Orange Tree Theatre. Spektakl określany jest jako "złowrogi i surrealistyczny thriller", zresztą popatrzcie sami:


Ulotka ze szczegółowymi informacjami do pobrania tutaj.