niedziela, 13 grudnia 2015

Musicale i powroty czyli koktajl

Grudzień to jeden ze szczytów teatralnego sezonu. Każdy dzień przynosi nowe wieści, dlatego po raz kolejny, te najważniejsze, zebrałyśmy dla Was w koktajlu.

1. Koniec legendy. Po 11 latach, 9 kwietnia 2016, młodziutki Billy Elliot zatańczy po raz ostatni w teatrze Victoria Palace.
Ale nie jest to ostateczne pożegnanie z musicalem. Planowana jest bowiem trasa po Wielkiej Brytanii i Irlandii (szczegóły tu ),  która rozpocznie się w lutym 2016, w Plymouth i potrwa aż do maja 2017.

źródło
2. Za to kolejny raz wydłużono okres wystawiania "Bend it like Beckham", tym razem do 05.03.2016. 

3. "Bugsy Malone" wraca do teatru Lyric Hammersmith. Po tegorocznym sukcesie musical będzie można ponownie oglądać przez 12 tygodni od 11 czerwca do 4 września 2016. Bilety po £15-£40 do nabycia na stronie teatru

źródło
4. Wraca też Andrew Lloyd Webber. Po niezbyt udanym "Stephen Ward" ogromnym sukcesem okazała się sceniczna adaptacja filmu "School of Rock". Przedstawienie stworzone przez Webbera, Glenna Slatera i Juliana Fellowesa podbija właśnie Broadway, zaś jesienią 2016 roku zostanie przeniesione na West End, do teatru Palladium. Na razie okres wystawiana planowany jest na rok od 1 września 2016 do 1 września 2017. Szczegóły na stronie teatru
Podobnie jak w filmie, głównym bohaterem musicalu jest Dewey Finn. Marzy on o zostaniu gwiazdą rocka, ale na co dzień ledwie wiąże koniec z końcem. Gdy dostaje pracę w prestiżowej szkole, jako nauczyciel na zastępstwo, odkrywa talenty muzyczne swoich uczniów. Postanawia wraz z nimi założyć zespół i podbić "Battle of the Bands".


5. W "Uncle Vanya" (05.02 - 26.03.2016) w teatrze Almeida na scenę wracają: Tobias Menzies, Vanessa Kirby oraz Jessica Brown Findlay, którzy dołączą do grającego tytułową rolę Paula Rhysa. W sztuce wystapią też: Richard Lumsden, Hilton McRae, Ann Queensberry. 

6. Zaś Laurence Fox pojawi się w teatrze w lutym i wraz z Tomem Contim zagra w "The Patriotic Traitor" w Park Theatre. Sztukę napisał i wyreżyseruje Jonathan Lynn. 
Opowiada ona prawdziwą historię znajomości dwóch postaci historycznych: Charlesa de Gaulle'a (Fox) i Philippea Pétain'a (Conti). Przyjaźnili się, byli sobie bliscy jak ojciec z synem, ale podczas II wojny światowej niespodziewanie znaleźli się po przeciwnych stronach. Akcja toczy się w 1945r., kiedy sądzony za zdradę Pétain oczekuje na wyrok. 
Bilety (£16.50-£25) do kupienia na stronie teatru, spektakle od 17 lutego  do 19 marca 2016.

źródło

A teraz siadamy, wertujemy kalendarze i analizujemy wyciągi bankowe, starając się wymyślić jak to wszystko zobaczyć...