poniedziałek, 2 listopada 2015

2015 Evening Standard Theatre Awards - lista nominowanych

Zaczynamy sezon nagród. Dzisiaj poznaliśmy tytuły i twórców nominowanych do 61 Evening Standard Theatre Awards.
Pod uwagę brane były sztuki wystawiane na londyńskich scenach od 22 października 2014 do 16 października tego roku. Zwycięzców poznamy 22 listopada podczas ceremonii, którą poprowadzą Rob Brydon, Evgeny Lebedev, Judi Dench i Ian McKellen.

źródło
A nominowani to:



Najlepszy aktor:
Simon Russell Beale, "Temple", Donmar Warehouse - typ Ani1
Kenneth Cranham, "The Father", Ustinov Bath, Tricycle & Wyndham’s Theatre
Ralph Fiennes, "Man And Superman", National Theatre’s Lyttelton
James McAvoy, "The Ruling Class", Trafalgar Studios - typ Ani2

Nagroda im.Natashy Richardson dla najlepszej aktorki:
Denise Gough, "People, Places And Things", National Theatre’s Dorfman
Nicole Kidman, "Photograph 51", Noël Coward Theatre
Gugu Mbatha-Raw, "Nell Gwynn", Shakespeare’s Globe
Lia Williams, "Oresteia", Almeida Theatre & Trafalgar Studios

Najlepsza sztuka:
"The Motherf**ker With The Hat" (Stephen Adly Guirgis), National Theatre’s Lyttelton
"Hangmen" (Martin McDonagh), Royal Court
"The Father" (Florian Zeller, translated by Christopher Hampton), Ustinov Bath, Tricycle & Wyndham’s Theatre

"Temple" i wspaniały Simon Russell Beale źródło
Nagroda Miltona Shulmana za najlepszą reżyserię:
Robert Icke, "Oresteia", Almeida Theatre & Trafalgar Studios
Jamie Lloyd, "Assassins", Menier Chocolate Factory
Indhu Rubasingham, "The Motherf**ker With The Hat", National Theatre’s Lyttelton

Najlepsza scenografia:
Anna Fleischle, "Hangmen", Royal Court
Tim Hatley, "Temple", Donmar Warehouse - Ania1 była oczarowana scenografią "Temple", tak różną od produkcji donmarowych i trzyma kciuki mocno
Robert Jones, "City Of Angels", Donmar Warehouse

Nagroda Charlesa Wintoura dla najbardziej obiecującego dramatopisarza :
Molly Davies, "God Bless The Child", Royal Court Upstairs
Alistair McDowall, "Pomona", Orange Tree Theatre & National Theatre’s Temporary Space
Diana Nneka Atuona, "Liberian Girl", Royal Court Upstairs (Peckham & Tottenham pop-up venues)

Patsy Ferran w "Treasure Island" źródło
Wschodzący talent, nagroda przyznawana we współpracy z Burberry:
Calvin Demba, "The Red Lion", National Theatre’s Dorfman
Patsy Ferran, "Treasure Island", National Theatre’s Olivier - Ania2 trzyma kciuki
David Moorst, "Violence And Son", Royal Court Upstairs

Najlepszy występ w musicalu:
Katie Brayben, "Beautiful: The Carole King Musical", Aldwych Theatre
Rosalie Craig, "City Of Angels", Donmar Warehouse
Killian Donnelly, "Kinky Boots", Adelphi Theatre
Imelda Staunton, "Gypsy", Savoy Theatre

James McAvoy w "The Ruling Class", którego recenzja powstaje od marca źródło
Debiut w musicalu:
Gemma Arterton, "Made In Dagenham", Adelphi Theatre - oczywiście Ania2 kibicuje bardzo mocno
Ellie Bamber, "High Society", Old Vic - ta wygrana też nas nie zmartwi
Natalie Dew, "Bend It Like Beckham", Phoenix Theatre

Evening Standard Radio 2 Audience Award czyli przyznawana przez publiczność nagroda dla najlepszego musicalu:
"Assassins", Menier Chocolate Factory
"Beautiful: The Carole King Musical", Aldwych Theatre
"Bend It Like Beckham", Phoenix Theatre
"Gypsy", Savoy Theatre
"Kinky Boots", Adelphi Theatre

Gemma Arterton, nominowana z występ w "Made In Dagenham"źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz